• امروز : سه شنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 26 September - 2023

آزمون آیلتس برای مهاجرت، راهنمای گرفتن مدرک آیلتس

  • 17 آبان 1401 - 14:55
آزمون آیلتس برای مهاجرت، راهنمای گرفتن مدرک آیلتس

مهاجرت به یک کشور با سطح رفاه و امکانات بالاتر یک آرزوی دیرینه برای بسیاری از افراد است که تلاش می‌کنند زندگی خود را ارتقاء دهند. شاید شما هم شنیده باشید که اولین گام در مسیر مهاجرت، آزمون آیلتس است. در حقیقت مهاجرت به یک کشور سطح بالا چه برای تحصیل و چه برای کار، بدون داشتن مدرک آیلتس امکان پذیر نیست. در این مقاله قصد داریم مراحل گرفتن مدرک آیلتس و روش‌هایی که به شما کمک می‌کند نمره بالاتری کسب کنید را معرفی و بررسی کنیم.

مراحل گرفتن مدرک آیلتس برای مهاجرت

اگر قصد مهاجرت دارید، مراحل زیر را برای برای دریافت مدرک آیلتس دنبال کنید.

۱- تعیین سطح کنید.

اگر قصد دارید در آزمون آیلتس شرکت کنید، قبل از هر کاری باید سطح اولیه مهارت زبان خود را بسنجید و بر اساس آن منابع و کلاس مناسب را تعیین کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای تعیین مهارت اولیه، آزمون آنلاین تعیین سطح زبان انگلیسی است که توسط موسسات معتبر برگزار می‌شود.

۲- کلاس و منابع مناسب را انتخاب کنید.

پس از اینکه سطح واقعی مهارت‌هایتان را توسط آزمون آنلاین تعیین سطح، مشخص کردید، حالا نوبت انتخاب کلاس و منابع مناسب برای مطالعه است. سعی کنید بلندپروازی نداشته باشید و در کلاس‌های بالاتر از سطح واقعی‌تان شرکت نکنید. همچنین شرکت در کلاس‌هایی پایین‌تر از سطح واقعی شما باعث می‌شود مدت زمان زیادی زمان شما تلف شود و کلاس بازدهی مناسبی برای شما نداشته باشید.

یکی از راه‌های انتخاب کلاس و منابع مناسب، مشاوره با کارشناسان حرفه‌ای در این زمینه است. موسسه آموزش زبان سفیر، علاوه بر برگزاری آزمون آنلاین تعیین سطح به شما امکان مشاوره با کارشناسان را می‌دهد و بر اساس سطح مهارت‌های شما، منابع و کلاس‌های مناسب را به شما معرفی می‌کند.

۳- همگام با کلاس پیش بروید.

اگر برای شرکت در آزمون آیلتس عجله دارید، در کلاس‌های فشرده آیلتس شرکت کنید. همگام با کلاس پیش بروید و  سعی کنید از برنامه کلاس جلوتر و یا عقب‌تر نباشید. همگام بودن با برنامه کلاس بازدهی شما را چند برابر می‌کند.

به زمانبندی کلاس توجه کنید.  این زمان بندی‌ها توسط کارشناسان حرفه‌ای و بر اساس چندین سال تجربه زبان‌آموزان برنامه ریزی شده است. در نظر داشته باشید که برای رسیدن به مهارت بالای زبان انگلیسی برای شرکت در آزمون آیلتس باید صبور باشید و قرار نیست هیچ کلاس و استادی شما را یک شبه به نمره بالا برساند.

۴- از منابع آموزشی متنوع استفاده کنید.

تنوع منابع آموزشی به شما کمک می‌کند همه ابعاد مهارت‌های زبان انگلیسی را تقویت کنید. گوش دادن به موسیقی انگلیسی مهارت‌های شنیداری شما را تقویت می‌کند. همین‌طور تماشا کردن فیلم‌های زبان اصلی به شما کمک می‌کند با اصطلاحات تخصصی و نیتیو زبان انگلیسی آشنا شوید. فلش‌کارت‌ها به شما در به خاطر سپردن لغات کمک زیادی می‌کنند. اپلیکیشن‌های آنلاین با قابلیت مکالمه به شما کمک می‌کنند جملات ساده و اولیه زبان انگلیسی را بارها و بارها تکرار کنید تا در ذهن شما ثبت شوند.

۵- کلاس فقط مکالمه انگلیسی

 مشکل بسیاری از زبان آموزان برای شرکت در آزمون‌های چهارگانه آیلتس ضعف در مکالمه انگلیسی است. این امر بدیهی است که صحبت به یک زبان بیگانه بیشتر از خواندن و یا شنیدن آن زبان نیاز به مهارت دارد. باید در کلاس‌ فقط مکالمه انگلیسی متناسب با مهارت مکالمه‌ای که دارید شرکت کنید و سعی کنید با جملات ساده شروع کنید.

بخش مکالمه آزمون آیلتس بر اساس موضوعات متنوعی برگزار می‌شود و شما باید در مورد تمامی این موضوعات اطلاعات کافی داشته باشید و لغات تخصصی مربوط به این موضوعات را به خاطر سپرده باشید. یکی از روش‌های تقویت مکالمه انگلیسی تماشا کردن مستندهای تخصصی است. این مستندها موضوعات مختلفی را مورد بررسی قرار می‌دهند و از این طریق شما می‌توانید روی موضوعات مختلف تسلط پیدا کنید.

نکات مهم برای موفقیت در بخش مکالمه آزمون آیلتس

بخش مکالمه آزمون آیلتس پاشنه آشیل تمام آزمون دهندگان محسوب می‌شود. بسیاری از متقاضیان را می‌بینیم که در مهارت‌های دیگر مانند ریدینگ و لیسنینگ نمره بالایی کسب کرده‌اند، اما در بخش اسپیکینگ ضعیف عمل می‌کنند. در صورتی که ضعف اصلی شما هم در آزمون اسپیکینگ آیلتس است بهتر است کلاس فقط مکالمه انگلیسی شرکت کنید و تمرکز اصلی را روی ارتقاء این مهارت قرار دهید.

برای موفقیت در بخش مکالمه آزمون آیلتس ۵ راهکار اصلی و اساسی وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید نمره اسپیکینگ این آزمون را تا حد قابل توجهی بالاتر ببرید.

۱- پارتنر مکالمه داشته باشید.

حتماً می‌گویید داشتن پارتنر زبان در عمل به این راحتی‌ها نیست و پیدا کردن کسی که سطح زبان او با ما یکی باشد و یا بالاتر باشد، کار چندان راحتی نیست. اولین و در دسترس‌ترین گزینه برای این راهکار، شرکت در کلاس‌های مکالمه آنلاین سفیر است. با شرکت در کلاس مکالمه سفیر یک استاد زبان پارتنر شما خواهد بود و اشتباهاتی که در طول مکالمه مرتکب می‌شوید به شما گوشزد می‌کند تا سعی در برطرف کردن آن‌ها داشته باشید. این مورد در حالتی که پارتنر شما دوستتان و یا شخصی هم سطح شما باشد، چندان امکان پذیر نیست.

۲- موضوعات آزمون مکالمه را به صورت موردی بررسی کنید.

این راهکار شاید به نظر شما منطقی به نظر نرسد، اما موضوعات آزمون مکالمه آیلتس هرچند زیاد، اما محدود هستند. هر روز یکی از این موضوعات را انتخاب کرده و سعی کنید لغات تخصصی مربوط به این موضوع را در فلش کارت یادداشت کنید. برای مثال یکی از موضوعات پر تکرار در آزمون مکالمه زبان انگلیسی آیلتس، شغل و تحصیل است. لغات تخصصی مربوط به مشاغل را یادداشت کنید. این لغات شامل رئیس، کارمند، بیمه بیکاری و … است. فراموش نکنید که برای اینکه بتوانید در مورد موضوعی روان و بدون تپق زدن صحبت کنید، باید قبل از هرچیز لغات تخصصی مربوط به آن را موضوع را یاد گرفته باشید.

۳- با خودتان انگلیسی صحبت کنید. 

این یک حقیقت انکار نشدنی است که همه ما در طول روز با خودمان صحبت می‌کنیم. برنامه‌های روزانه‌مان را با خودمان تکرار می‌کنیم و حتی با خودمان درد و دل می‌کنیم. سعی کنید همه این موارد را تا جای ممکن به زبان انگلیسی انجام دهید.

۴- فیلم و مستند زبان اصلی نگاه کنید.

نگاه کردن به فیلم و مستند زبان اصلی علاوه بر اینکه مهارت‌های زبان انگلیسی شما را افزایش می‌دهد، شما را با لغات تخصصی و نیتیو که به راحتی در کتاب‌ها پیدا نمی‌شوند، آشنا می‌کند. 

۵- از فلش کارت استفاده کنید.

جملات پر کاربرد و لغات تخصصی که فکر می‌کنید در مکالمه به آن‌ها احتیاج پیدا می‌کنید، با کمک فلش کارت به خاطر بسپارید. حفظ کردن جملات در سطح حرفه‌ای اصلا ایرادی ندارد و بلکه به شما کمکد می‌کند در لحظه و بدون نیاز به فکر کردن از آن‌ها استفاده کنید. یکی از این جملات (This is not a common question, let me think about it a bit.) است که به معنای (این یک سوال رایج نیست، اجازه دهید کمی در مورد آن فکر کنم.) می‌باشد. با کمک این جمله شما می‌توانید در مورد سوالی که اطلاعات کافی در مورد آن ندارید و نیاز به فکر کردن دارید، از ممتحن زمان بگیرید.

آموزشگاه زبان سفیر ،آمادگی آزمون آیلتس برای مهاجرت

آموزشگاه سفیر یک مجموعه‌ی با تجربه و تخصصی برای برگزاری کلاس‌های آنلاین مکالمه برای آیلتس و آزمون آنلاین تعیین سطح است. اگر قصد دارید برای شرکت در آزمون آیلتس اقدام کنید، وقت را تلف نکنید و همین الآن با کارشناسان سفیر تماس بگیرید. سفیر با برگزاری آزمون آنلاین تعیین سطح به شما کمک می‌کند سطح واقعی مهارت‌هایتان را بسنجید.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=186267

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.