آسان ترین و سریع ترین راه مهاجرت به کانادا
آسان ترین و سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

کانادا رتبه اول بر اساس کیفیت زندگی، دومین رتبه برای شهروندی و سومین رتبه کشور برتر در جهان را دارد. در کل، کانادا نه تنها بهترین کشور، بلکه راحت­ترین کشور برای مهاجرت با ویزای دائم است. کانادا یکی از بازترین و پویاترین سیستم­های مهاجرتی و بیش از 100 مسیر مهاجرتی مختلف به کانادا برای کارگران […]

کانادا رتبه اول بر اساس کیفیت زندگی، دومین رتبه برای شهروندی و سومین رتبه کشور برتر در جهان را دارد.

در کل، کانادا نه تنها بهترین کشور، بلکه راحت­ترین کشور برای مهاجرت با ویزای دائم است. کانادا یکی از بازترین و پویاترین سیستم­های مهاجرتی و بیش از 100 مسیر مهاجرتی مختلف به کانادا برای کارگران ماهر، افراد تجاری و خانواده­ها وجود دارد.

دولت کانادا یک طرح بلندپروازانه برای ارائه اقامت دائم به بیش از یک میلیون نفرتا سال 2023 دارد. در بین 10 کشوری که بیشترین میزان مهاجرت به کانادا را داشته­اند، ایران رتبه هشتم را دارد. همه این مهاجران از طریق برنامه های مختلف مهاجرتی و مجاز اقدام کرده­اند.

از سال 2022 تا 2024، کانادا پذیرای بیش از 3/1 میلیون مهاجر جدید خواهد بود! برای اجرای این طرح عظیم و رسیدن به هدف مهاجرتی سالانه، دولت اقدامات مختلفی از جمله تغییرات اساسی در قوانین مهاجرت و الزامات فرآیند را انجام داده است تا به متقاضیان مهاجرت کانادا بهترین و آسان‌ترین راه برای مهاجرت به کانادا را ارائه دهد.

مهاجرت به کانادا آسان نیست و فرد باید برای دستیابی به موفقیت در درخواست و تایید مهاجرت به کانادا، ماراحل زیادی را باید انجام دهد. همچنین، این فرآیند می تواند چند ماه و در برخی موارد چند سال طول بکشد. اما اگر بدانید چه گزینه­هایی برای مهاجرت آسان­تر و سریع­تر در دسترس دارید، می‌توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید و از بروز ناامیدی و تاخیر جلوگیری کنید.

images 1669456385 - آسان ترین و سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

چرا کانادا به مهاجر نیاز دارد؟

کانادا از سطوح بالای مهاجرت برای قوی نگه داشتن اقتصاد خود استقبال می­کند. کانادا یکی از مسن­ترین جمعیت و همچنین یکی از پایین­ترین نرخ تولد در جهان را دارد. این وضعیت باعث ایجاد فشارهای اقتصادی و مالی زیادی شده است.

نرخ رشد طبیعی پایین جمعیت کانادا منجر به نرخ پایین نیروی کار و رشد اقتصادی می­شود. رشد اقتصادی پایین با افزایش دادن مالیات­ها برای جبران هزینه­های اجتماعی در مورد خدماتی مانند آموزش، مراقبت­های بهداشتی و سایر زمینه­های مهم در زمینه استانداردهای بالای زندگی، کشور کانادا را دچار مشکلات زیادی می­کند.

در نتیجه، کانادا از اواخر دهه 1980 به منظور افزایش نرخ جمعیت، نیروی کار و رشد اقتصادی، سطح مهاجرت خود را افزایش داده است.

کانادا اکنون برای اکثریت جمعیت و رشد نیروی کار و سهم بیشتری از رشد اقتصادی خود به مهاجرت وابسته است.تصور کنید که کانادا تا سال 2030 دارای 9 میلیون بومر (نسل بعد از جنگ جهانی دوم) خواهد بود که به سن 65 سالگی و بازنشستگی خواهند رسید.

برای کاهش این چالش، کانادا با افزایش تدریجی اهداف مهاجرتی خود برای بیش از 30 سال فعال بوده است.

images 1669456422 - آسان ترین و سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

روش­های مهاجرت سریع و آسان به کانادا

 • برنامه اکسپرس اینتری

اکسپرس انتری سریع­ترین و محبوب­ترین برنامه مهاجرتی کانادا در صورت واجد شرایط بودن است.

داوطلبان مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری می­توانند به محض شش ماه اقامت دائم دریافت کنند. در طول سه سال آینده، کانادا قصد دارد بیش از 240000 تازه­وارد را از طریق سه جریان اکسپرس انتری زیر دعوت کند:

 • کارگر ماهر فدرال
 • کلاس تجربه کانادا
 • مشاغل ماهر فدرال

برنامه اکسپرس انتری به استان­ها و مناطق مجزا اجازه می دهد تا از این سیستم برای استخدام نامزدهای مناسب به عنوان بخشی از برنامه­های نامزد استانی استفاده کنند.

همچنین، اگر مدرک دکترا دارید، ممکن است به عنوان یک کارگر ماهر واجد شرایط باشید. در نهایت، مشاغلی که برای ورود به کانادا برای کار نیازی به ویزا ندارند عبارتند از افراد «خوداشتغال» مانند هنرمندان و کشاورزان.

 • مهاجرت تجاری

اگر تجربه مدیریت یا مالکیت کسب و کار خود را دارید، ساده­ترین راه برای مهاجرت به کانادا از طریق یک برنامه مهاجرت تجاری فدرال یا استانی است.

دولت فدرال برای افرادی که قصد خود اشتغالی یا راه­ اندازی کسب و کاری در کانادا را  دارند، برنامه­ های مهاجرتی خاصی ارائه می­دهد. برنامه­های مهاجرت تجاری معمولاً نیازمند سرمایه ­گذاری بالایی در شرکتی است که قصد راه ­اندازی آن را در کانادا دارید.

سرمایه ­گذاری کمتری از طریق برنامه­ های کارآفرین منطقه ای برنامه نامزد استانی نیز در درسترس متقاضیان است.

اگر ایده جدیدی برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار دارید، برنامه مهاجرت از طریق استارت آپ کانادا میسر است. در نتیجه مهاجرت به کانادا دیگر برای شما تنها یک رویا نخواهد بود! با راهنمایی و مشاوره یکی از مجرب‌ترین تیم‌های تخصصی طراحی و توسعه ایده و محصول، از ابتدای پروسه تا دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ کانادا همراه شما خواهیم بود.

مجموعه حقوقی کاناداپاس با همراهی تیمی مجرب و توانمند و شرکت سرمایه‌گذاری i3 Capital Inc  از ابتدای مسیر یعنی طراحی استارتاپ تا اخذ اقامت دائم کانادا در کنار شما خواهد بود.

images 1669456444 - آسان ترین و سریع ترین راه مهاجرت به کانادا
 • اسپانسر مالی خانواده

اتحاد مجدد خانواده سنگ بنای سیاست مهاجرت کانادا است. خانواده­ها در کانادا می­توانند حامی مالی بستگان خود باشند تا زمانی که اقامت دائم بگیرند.

برای واجد شرایط بودن برای اسپانسر مالی بستگان خود، باید شهروند یا مقیم دائم کانادا باشید یا اگر یک عضو خانواده واجد شرایط دارید، اسپانسر مالی خانواده احتمالا سادهترین راه برای مهاجرت شما به کانادا خواهد بود.

افراد قادرند تحت برنامه اسپانسر مالی خانواده باشند، عبارتند از: همسر و فرزندان زیر 22 سال (در این مورد استثناهایی وجود دارد). در حال حاضر اسپانسر مالی شدن برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ وجود ندارد و آن­ها را می­توانید تحت برنامه سوپرویزا به کانادا بیاورید.

امسال، کانادا قصد دارد از طریق برنامه­های اسپانسر مالی خانواده، 105000 اقامت دائم جدید اعطا کند. در زیر چهار جریان برنامه حمایت از خانواده آورده شده است:

 • جریان حمایت از همسر و شریک عادی
 • حمایت مالی کودک وابسته
 • جریان حمایت والدین و پدربزرگ و مادربزرگ
 • اعضای خانواده و خواهر و برادر یتیم
images 1669456632 - آسان ترین و سریع ترین راه مهاجرت به کانادا
 • ویزای کار با جاب آفر (با کد LMIA)

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا ابتدا پیشنهادهای کاری کانادا را دریافت، برای ویزای کار اقدام و سپس به کانادا مهاجرت می­کنند.

اگر ماهر هستید و نامه کار از یک کارفرمای کانادایی دریافت کرده­اید، می­توانید از این طریق برای مهاجرت اقدام کنید. کارفرما باید کد LMIA را برای ادامه فرآیند در اختیار شما قرار دهد.

 • برنامه ­های نامزد استانی

این مسیر در حال تبدیل شدن به یک راه محبوب برای مهاجرت به کانادا است.

استان‌های کانادا مانند آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و سایر استان‌های کانادا برنامه‌های مهاجرتی خود را توسعه داده‌اند.

در این برنامه، متقاضیان باید پس از ورود به کانادا در استان­های مربوطه اقامت داشته باشند.

images 1669456492 - آسان ترین و سریع ترین راه مهاجرت به کانادا
 • ویزای تحصیلی

کانادا دارای یک سیستم آموزشی با کیفیت بالا با برنامه درسی گسترده برای هر رشته، و یکی از اولویت­ها برای مهاجرت به این کشور است.

برای ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی باید توسط یک دانشگاه برای تحصیل پذیرفته شود و این فرآیند شامل ارائه بیانیه هدف از تحصیل، توصیه­نامه و مقالاتی در حوزه مورد علاقه به همراه گواهی­ها و مدارک تحصیلی شما است. تحصیل در کانادا راهی برای اخذ اقامت دائم کانادا است.

چرا همراهی وکیل مهاجرت به کانادا لازم است؟

اهمیت ارتباط با یک وکیل باتجربه زمانی بیشتر احساس می‌شود که به یک مسئله حقوقی برخورد می‌کنید یا وقتی احضاریه خاصی به دستتان می‌رسد. در این شرایط شما نیاز به شخصی مجرب در امور حقوقی کانادا را دارید که بتواند کلیه امور را برای شما شفاف‌سازی کند.

در همین راستا، بهتر است وکلای منطقه خود را به طور کامل شناسایی کنید و از پرس و جو برای یافتن بهترین مورد متناسب با کسب و کارتان غافل نشوید.

وکلای مهاجرتی می‌توانند در زمینه نوع ساختار کسب‌وکار، پیش‌نویس قراردادها و توافق‌نامه‌ها، بررسی همه دستور‌العمل‌های مبتنی بر دریافت مجوز و نظارت و  اطمینان از تطابق شما با همه این قوانین و مدیریت هرگونه اختلاف یا چالش قانونی به شما کمک کنند.

همچنین آنها می‌توانند با حق ثبت اختراع، برند تجاری و حق چاپ به محافظت از ایده‌ها و مالکیت معنوی شما کمک کنند. اگر استارت‌آپ موفق نشد، یک وکیل می‌تواند در زمینه انحلال آن نیز کمک کند.

به یاد داشته باشید، وکلایی که نمی‌توانند به طور جامع و کافی سؤالات شما پاسخ دهند، قطعا نمی‌توانند از کسب و کار شما نیز دفاع کنند. باید این نکته را یادآور شد که با صرف زمان، انرژی و پول کافی برای یافتن کارشناسان حقوقی مناسب در جهت کمک و حفظ کسب و کار خودتان، می‌توانید کسب و کار جدیدتان را در کمترین زمان راه اندازی کنید.

جمع بندی

کانادا یکی از مهاجرپذیر¬ترین کشورهای جهان محسوب می¬شود. این کشور این فرصت را به مهاجران می¬دهد تا از طریق برنامه¬های مختلف کاری، سرمایه¬گذاری، تحصیلی و گردشگری (حداکثر 5 سال) به کانادا بیایند.

بسیاری از افراد رویای مهاجرت به کانادا را  دارند و دلیل آن می¬تواند فرصت های شغلی فراوان و برنامه های اجتماعی درجه یک باشد. کانادا یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت به ویژه برای ایرانیان است. ایرانیان زیادی هر ساله برای کار، تحصیل و زندگی در کانادا وارد این کشور دارای اقتصاد قوی و سیستم مهاجرتی مترقی می¬شوند