آشنایی با آنتونی رابینز و کتاب‌های او از طریق دانشگاه کسب و کار
آشنایی با آنتونی رابینز و کتاب‌های او از طریق دانشگاه کسب و کار

یکی از موفق‌ترین نویسنده‌ها در زمینه نوشتن کتاب‌های انگیزشی پرفروش دنیا و سخنرانی‌های انگیزشی در حوزه توسعه فردی، آنتونی رابینز نام دارد. این نویسنده و سخنران معروف، تا به امروز چند جلد کتاب با موضوع موفقیت و توسعه فردی نوشته است که جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان محسوب می‌شوند و به چند زبان مختلف نیز ترجمه شده‌اند. سمینارها، […]

یکی از موفق‌ترین نویسنده‌ها در زمینه نوشتن کتاب‌های انگیزشی پرفروش دنیا و سخنرانی‌های انگیزشی در حوزه توسعه فردی، آنتونی رابینز نام دارد. این نویسنده و سخنران معروف، تا به امروز چند جلد کتاب با موضوع موفقیت و توسعه فردی نوشته است که جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان محسوب می‌شوند و به چند زبان مختلف نیز ترجمه شده‌اند. سمینارها، سخنرانی‌های انگیزشی و کتاب‌های این نویسنده معروف، در بسیاری از کشورها از جمله ایران طرفداران خاص خود را دارند.

در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره زندگی‌نامه، آثار و فعالیت‌های آنتونی رابینز در اختیار شما قرار دهیم. در وب سایت دانشگاه کسب و کار، درباره فعالیت‌های این دو نفر در حوزه توسعه فردی و موفقیت به طور کامل توضیح داده شده‌است. دانشگاه کسب و کار رسانه‌ای تخصصی در حوزه کارآفرینی است که تمامی موضوعات مرتبط با کارآفرینی را پوشش می‌دهد. قبل از پرداختن به زندگی‌نامه آنتونی رابینز لازم است به این نکته اشاره کنیم که اگر به کارآفرینی و موضوعات مرتبط با آن علاقمند هستید، توصیه می‌کنیم حتما سری به وب‌سایت‌هایی مانند فرچون، فوربز، دانشگاه کسب و کار، بیزینس اینسایدر و هاروارد بیزینس ریویو بزنید و اطلاعات خودتان را در موضوعات کارآفرینی، استارتاپ، سرمایه‌گذاری و توسعه فردی بالا ببرید. در ادامه برای آشنایی با این موضوعات، تا انتهای این مطلب با ما همراه‌ باشید.

دوران کودکی پر فراز و نشیب آنتونی رابینز چگونه گذشت؟

آنتونی رابینز نویسنده و سخنران معروف در بیست و ششمین روز از ماه فوریه سال 1960میلادی در کالیفرنیای آمریکا و در خانواده‌ای فقیر و مستمند به دنیا آمد. نامی که والدین او در زمان تولد برایش انتخاب کردند، جی ماهویک بود. او دارای یک برادر کوچکتر و یک خواهر بزرگتر از خودش نیز بود. والدین این نویسنده بزرگ در هفت سالگی او به دلیل اعتیاد مادر و اوضاع مالی بد پدر از هم طلاق گرفتند. زمانی که آنتونی دوازده ساله بود، مادرش با یکی از بازیکنان بازنشسته بیس بال زندگی مشترک جدید خود را آغاز کرد و از همان سال به بعد نام فامیلی ناپدری‌اش برای او انتخاب شد. شغل ناپدری فروشندگی بود و درآمد چندانی نداشت و همیشه به دلیل مشکلات مالی، در خانه آن‌ها دعوا و مشاجره اتفاق می‌افتاد. ماجرای زندگی آنتونی دقیقا می‌تواند روایتگر یک داستان انگیزشی واقعی باشد.‌ این نویسنده بلند پرواز سرانجام برای رسیدن به اهداف و رویاهای خود در سن هفده سالگی درسن در دوران دبیرستان خانه را ترک کرد.

دلیل ابتلای آنتونی رابینز به افسردگی چه بود؟

‌محیط ناسالم زندگی، بحران اقتصادی و مشاجرات خانوادگی مانع از رشد و توسعه فردی آنتونی می‌شد و به همین دلیل در سن هفده سالگی از خانواده خود جدا شد و به مشاغل پاره وقت روی آورد. درآمد حاصل از این مشاغل کفاف خرج دانشگاه را نمی‌داد. همین امر موجب شد تا آنتونی رابینز برای کسب درآمد بیشتر وارد بازار کار شود. او در طول چندین سال‌، شغل‌های زیادی را امتحان کرد؛ اما هیچ وقت به اهدافی که در سر داشت نمی‌رسید. پرخوری‌های عصبی و برخورداری‌های از یک رژیم غذایی ناسالم و پرچرب، باعث شد که آنتونی در این دوران سخت با اضافه وزن بسیار شدیدی مواجه شود. در همین زمان بود که مشکلات ناشی از چاقی، منجر به افسردگی آنتونی رابینز شد. برای رسیدن به وزن متعادل و نرمال، این نویسنده در طول دو ماه در حدود پانزده کیلوگرم لاغر کرد‌. سرانجام در سال 1984 پس از آشنایی با روش‌های جدید روانشناسی و استفاده از آن‌ها برای قهرمانان، دستمزد بسیار خوبی به دست آورد و زندگی خود را سروسامان داد. او در همین سال زندگی مشترک خود را با ربکا بکی جنکینز آغاز کرد و فرزندان او را نیز از همسر سابقش به فرزندی قبول کرد. آن‌ها بعد از 14 سال از هم طلاق گرفتند. رابینز در سال 2001 با همسر فعلی خود یعنی بانی سیج ازدواج کرد و در حال حاضر با هم در فلوراید مشغول به ادامه زندگی هستند.

آشنایی با جیم ران چه تاثیری بر زندگی آنتونی رابینز گذاشت؟

آشنایی با جیم ران یکی از نویسندگان، سخنرانان و کارافرینان برتر آمریکایی و شرکت در جلسات  سخنرانی او تاثیر بسیار زیادی در زندگی رابینز داشت. برایان ترسی نیز از شاگردان جیم ران بود. این نویسنده کتاب‌های زیادی در حوزه توسعه فردی و موفقیت نوشته‌است. او با وجود سن کم، مبلغ سمینارها و سخنرانی‌های جیم ران شد و علاقه زیادی به مطالعه پیدا کرد و سخنرانی‌های رالف امرسون و دیل کارنگی را هم گوش می‌داد. تلاش‌های آنتونی رابینز در این حوزه بالاخره نتیجه داد و او به یک سخنران و نویسنده بزرگ تبدیل شد. شاید با خود بپرسید که چه ویژگی‌هایی رابینز را به یک سخنران منحصر به فرد تبدیل کرده‌است؟ دلایل شهرت بالای سخنرانی‌های انگیزشی مثل رابینز در بین مردم عبارتند از: ارتباط چشمی با مخاطبان، سخنرانی صریح با سرعت بالا و درگیر کردن ذهن مخاطبان در زمان سخنرانی.

images 1669449491 1024x683 - آشنایی با آنتونی رابینز و کتاب‌های او از طریق دانشگاه کسب و کار

آشنایی با کتاب‌های انگیزشی آنتونی رابینز در حوزه توسعه فردی

بهترین کتاب‌های انگیزشی که آنتونی رابینز نویسنده آن‌هاست، عبارتند از:

  • کتاب نیروی حیات
  • کتاب مسیر
  • کتاب تزلزل‌ناپذیر
  • کتاب پول استاد بازی
  • کتاب قدرت نامحدود
  • کتاب غول درونت را بیدار کن
  • کتاب اهرم‌های خوشبختی
  • کتاب یادداشت‌های یک دوست
  • کتاب به سوی کامیابی
  • کتاب نیروی باورها را دریابید
images 1669530726 1024x741 - آشنایی با آنتونی رابینز و کتاب‌های او از طریق دانشگاه کسب و کار

استیو جابز کیست؟

استیو جابز یک سخنران، مخترع و کارافرین مشهور است که با همکاری دوست خود شرکت بزرگ اپل را راه‌اندازی کرد. او خدمات زیادی به صعنت رایانه ارائه داده است. استیو جابز در سخنرانی‌های خود به چند اصل مهم تکیه می‌کند و از این طریق بر روی ذهن مخاطب تاثیر مثبت می‌گذارد. استفاده از کلمات ساده، درگیر کردن احساسات و ایجاد سوال در ذهن مخاطبان، شوخی کردن در سخنرانی‌ها، استفاده حرفه‌ای از پاورپوینت و غیره از مهمترین ویژگی‌های استیو جابز در سخنرانی‌هایش به شمار می‌روند.

آشنایی بیشتر با استیو جابز و آنتونی رابینز در دانشگاه کسب و کار

اگر علاقه‌مند هستید که با آثار و فعالیت‌های این دو سخنران مطرح و معروف جهان و حتی سایر کارآفرینان جهان، بیشتر آشنا شوید، به سایت دانشگاه کسب و کار با آدرس اینترنتی http://businessuni.net/ مراجعه کنید. این سایت، رسانه مرجع استارتاپ و کارآفرینی است و فعالیت خود را از سال 1400 آغاز کرد. البته گروه دانشگاه کسب و کار قبل از راه‌اندازی سایت از سال 1398 در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت می‌کرد و با انتشار پست‌های کاربردی و در عین حال ساده، با استقبال زیادی از سوی مخاطبان مواجه شده بود. در این سایت همه موضوعات مربوط به سرمایه‌گذاری، توسعه فردی و کارآفرینی تحت پوشش قرار گرفته‌است و محتوای سایت مدام به‌روزرسانی می‌شود‌.

Businessuni.net  کارآفرینی