آشنایی با ssl و اهمیت استفاده از آن
آشنایی با ssl و اهمیت استفاده از آن

به عنوان فردی که کسب و کاری را در دست دارد و به پیشرفت آن فکر می‌کند، اگر به شما بگوییم که بستری وجود دارد که می‌توانید در آن به فعالیت بپردازید و خیلی سریع درآمد خود را افزایش دهید، نسبت به آن علاقه مند نمی‌شوید؟ این خیلی طبیعی است که حتی اگر برای مدت […]

به عنوان فردی که کسب و کاری را در دست دارد و به پیشرفت آن فکر می‌کند، اگر به شما بگوییم که بستری وجود دارد که می‌توانید در آن به فعالیت بپردازید و خیلی سریع درآمد خود را افزایش دهید، نسبت به آن علاقه مند نمی‌شوید؟ این خیلی طبیعی است که حتی اگر برای مدت کوتاهی باشد حتما سراغ آن خواهید رفت و کمی اطلاعات کسب می‌کنید.

این بستر واقعا وجود داشته و اینترنت نام دارد. شما تنها با استفاده از خدمات طراحی سایت در مشهد می‌توانید به راحتی تعداد مشتریان خود را چندین برابر کرده و در نتیجه آن، درآمد خود را نیز افزایش دهید. این به دلیل کاربران زیادی است که این روزها از این فضا استفاده می‌کنند و آن را به خیلی از روش‌های قدیمی انجام کارهای مختلف ترجیح می‎دهند.

اگر شما فروشگاهی مجازی خود را به صورت ارگانیک تبلیغ کنید طبیعتا به راحتی می‌توانید فروش خود را زیادی کنید. در این مطلب تصمیم داریم در رابطه با یکی از بهترین روش‌های امنیتی سایت صحبت کنیم. سایت فروشگاهی شما دقیقا مانند فروشگاه فیزیکی که دارید، به امینت نیاز دارد و باید از اطلاعات خود محافطت کنید. یکی از بهترین راه‌های آن استفاده از SSL است. یکی از سوالاتی که در این رابطه برای هر کسی پیش می‌آید این است که SSL رایگان خوب است یا نوع پولی آن؟

در ادامه این سوال شما را پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید تا یک بار برای همیشه پاسخ این سوال را دریافت نمایید.

SSL چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با برتری DDL رایگان یا پولی صحبت کنیم بهتر است به صورت مختصر شما را با SSL آشنا کنیم. این یک قفل اینترنی است که می‌تواند اطلاعات رد و بدل شده میان کاربر و سرور را رمز گذاری نماید.

اجازه دهید کمی این موضوع را باز کنیم. زمانی که کاربر در حال وارد کردن اطلاعات خود در هر سایتی است، در واقع آن‌ها را برای سرور ارسال می‌کند و در انتظار نتیجه خواهد ماند. افراد سودجویی که به این اطلاعات نیاز دارند دقیقا این زمان را بهترین حالت می‌دانند تا از اطلاعات سواستفاده نمایند و آن‌ها بدزدند.

برای مثال زمانی که در حال خرید اینترنتی هستید و اطلاعات و رمز کارت بانکی خود را وارد می‌کنید، باید خیلی مراقب باشید و اگر این اطلاعات در اختیار این دسته از افراد قرار بگیرد، حساب شما خالی خواهد شد.

زمانی که شما به عنوان یک فرد متخصص در زمینه طراحی سایت فروشگاهی در مشهد از گواهی نامه امنیتی یا SSL استفاده می‌کنید، در واقع تمامی اطلاعات را در زمان ارسال به سرور، رمز گذاری خواهید کرد و حالا حتی اگر کسی بتواند به آن دسترسی پیدا کند، نمی‌تواند رمز آن را باز کند و از هیچ کدام از آن‌ها استفاده نماید.

اهمیت استفاده از SSL

در تعریف SSL مهم‌ترین دلیلی که باید از آن استفاده کنید را بیان کردیم. شما باید از کاربران خود و اطلاعات آن‌ها مراقبت کنید و استفاده از SSL یکی از راه‌های این کار است. این دلیلی است که باید از این گواهی نامه امنیتی استفاده کنید. به خصوص اگر تصمیم دارید از سئو نیز برای تبلیغ سایت خود استفاده کنید. برای گوگل خیلی مهم است که کاربرانش در راحتی کامل بوده و با هیچ مشکلی رو به رو نشوند.

حالا اگر سایت شما بستری امن نباشد، طبیعتا نمی‌توانید تایید کاربران و در نتیجه آن، تایید گوگل را دریافت کنید و پروژه سئو در مشهد به خوبی پیش نخواهد رفت. این موضوعی است که به هیچ وجه برای شما جالب نخواهد بود چرا که اگر سایتی بهینه نداشته باشید، کاربر چگونه باید شما را پیدا کند؟

معمولا سایت‌هایی که در رتبه‌های پایین صفحات جستجو قرار می‌گیرند، به هیچ وجه دیده نمی‌شوند چرا که کاربر به صورت طبیعی پاسخ خود را از همان سایت‌های اتبدایی دریافت خواهد کرد و این می‌شود که دنبال سایت‌های پایین نخواهد رفت.

یکی از چیزهایی که روی سئو تاثیر می‌گذارد، نصب SSL است و شما با داشتن این گواهی نامه، یک قدم به داشتن رتبه بهتر نزدیک می‌شوید.

images 1672636465 - آشنایی با ssl و اهمیت استفاده از آن

مقایسه SSL رایگان و پولی

خب حالا که با SSL و اهمیت آن آشنا شدید باید سراغ سوال اصلی برویم و پاسخ این سوال را بدهیم که SSL رایگان بهتر است یا پولی؟

SSL دارای رتبه‌های مختلفی است که هر کدام از آن‌ها حد خاصی برای محافظت دارند و نوع رایگان آن کمترین میزان امنیت را ارائه می‌نماید. معمولا در تمامی هاست‌ها  SSL رایگان وجود دارد و شما فقط باید آن را فعال کنید. البته این SSL دارای مدت زمان مشخصی است و بعد از آن باطل خواهد شد و باید به سمت نسخه پولی بروید.

نمی‌توان گفت دقیقا نوع پولی یا رایگان SSL بهتر است. باید برای این انتخاب، به سایت خود و کاربری که دارد نگاه کنید. با توجه به تعریفی که از SSL کردیم باید بدانید که سایت‌های فروشگاهی، مخصوصا سایت‌هایی که دارای درگاه خرید هستند، باید از قدرتمندترین نوع SSL استفاده کنند چرا که باید بهترین رمز گذاری روی اطلاعات کاربر گذاشته شود تا هیچ فردی نتواند از آن استفاده کرده و سایت شما را بد نام کند.

این در حالی است که سایتی شرکتی که تنها هدف آن، این است که اطلاعات شرکت را به کاربران معرفی کرده و آن‌ها را تشویق کند که با آن‌ها تماس بگیرند، به SSL خیلی پرقدرتی نیاز ندارند و می‌توانید از نوع رایگان استفاده کنید و بعد از اتمام مدت زمان آن، کمترین هزینه را برای SSL داشته باشید.

در حالت کلی در رابطه با این موضوعات بهتر است که با متخصص و مسئول سئو سایت خود مشورت نمایید چرا که او تجربه زیادی در این زمینه داشته و بهترین گزینه را به شما معرفی خواهد کرد. بهتر است در هر زمینه‌ای به متخصص آن اعتماد نمایید و مطمئن باشید طراحی سایت و سئو از این قاعده خارج نیست و باید برای هر قدمی که در این راستا برمی‌دارید با فردی متخصص مشورت کنید یا به صورت کلی کار خود را به یکی از آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ در مشهد بسپارید.