آغاز بازسازی آزادی در تعطیلات لیگ‌برتر فوتبال/ سکوی تماشاگران و برق در اولویت
آغاز بازسازی آزادی در تعطیلات لیگ‌برتر فوتبال/ سکوی تماشاگران و برق در اولویت

سعید ابوالفتحی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت ورزشگاه آزادی برای بازسازی اظهار کرد: هفته گذشته پس از انتشار خبری مبنی بر ناپایداری سازه های استادیوم یکصدهزار نفری آزادی در فضای مجازی، وزیر ورزش و جوانان دستور دادند تا سریع به این مساله ورود و موضوعات مختلف آن را بررسی کنیم. وی […]

سعید ابوالفتحی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت ورزشگاه آزادی برای بازسازی اظهار کرد: هفته گذشته پس از انتشار خبری مبنی بر ناپایداری سازه های استادیوم یکصدهزار نفری آزادی در فضای مجازی، وزیر ورزش و جوانان دستور دادند تا سریع به این مساله ورود و موضوعات مختلف آن را بررسی کنیم.

وی گفت: تیم کارشناسی به همراه مشاور طرح پروژه در محل حضور پیدا کردند و پس از بررسی های لازم مشخص شد که مشکلی برای ناپایداری سازه اصلی استادیوم وجود ندارد.

ابوالفتحی با بیان این که به دنبال به روز رسانی استادیوم آزادی هستیم، خاطرنشان کرد: با دستور وزیر ورزش و جوانان و با تاکید مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، سعی داریم با مقاوم سازی و سبک سازی عمر سازه استادیوم آزادی را که ۵۰ سال از ساخت آن می گذرد، افزایش دهیم.

معاون فنی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با اشاره به این که بعد از تعطیلات مسابقات لیگ برتر فوتبال و در تابستان کار بازسازی استادیوم آزادی آغاز می شود، افزود: بازسازی و به روزرسانی کل مجموع آزادی در فاز مطالعاتی قرار دارد که سعی داریم پس از دریافت گزارش مکتوب مشاوره طرح، کار بازسازی را در ایام تعطیلات مسابقات لیگ برتر و تابستان آغاز کنیم. البته برای این که عمر سازه مجموعه ورزشی آزادی را با مقاوم سازی و سبک سازی افزایش دهیم، باید ۷۲ زون آن را بخش بخش بازسازی و به روز رسانی کنیم که این مساله نیز زمان‌بر است.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی ورزشگاه آزادی پوسیدگی کابل ها است، از آن جا که تمام مجموعه به یک تابلو برق وصل شده این مساله سبب قطعی برق در جریان برگزاری رقابتهای لیگ برتر می شود. مناقصه پروژه برق یکصد هزار نفری آزادی در حال انجام است، سعی داریم با تعویض کابل ها و تابلوهای برق استادیوم، برق سالن ۱۲ هزار نفری را از سایر مجموعه ها تفکیک کنیم تا در زمان برگزاری مسابقات لیگ دیگر با مشکل قطعی برق روبرو نشویم.

وی در پاسخ به این پرسش که کدام بخش آزادی از آسیب دیدگی بیشتری برخوردار است، افزود: سکوی تماشاگران به دلیل عدم آب بندی در جریان ساخت سکوهای ورزشگاه آزادی و نفوذ آب سبب شده تا دچار آسیب دیدگی زیادی شود، بنابراین در ابتدا باید فضای زیر آن را آب بندی و ایزوگام کنیم و سپس سازه سبک تری را به عنوان سکوی تماشاگران قرار دهیم. 

ابوالفتحی اضافه کرد: براساس گزارش مکتوب مشاوره چون مشکلی از نظر ناپایداری در آزادی وجود ندارد، در حال حاضر تلاش افزایش عمر سازه و مرتفع کردن شکل ظاهری آن است.

وی همچنین در خصوص میزان اعتبارات پیش بینی شده برای بازسازی ورزشگاه آزادی، افزود: هنوز برآورد دقیقی از نظر میزان اعتبارات برای بازسازی آزادی پیش بینی نشده و در فاز مطالعات است تا بهترین روش برای بازسازی این پروژه را انتخاب کنیم.

معاون فنی شرکت در پایان در پاسخ به این پرسش که کار بازسازی و به روز رسانی ورزشگاه آزادی چقدر طول می کشد؟ خاطرنشان کرد: بازسازی کامل ورزشگاه آزادی زمانبر است و به طور دقیق نمی توانم بگویم طی چه بازده زمانی این پروژه به اتمام‌ خواهد رسید.

انتهای پیام

منبع