سردارسرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی صبح امروز (پنج‌شنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱) در چهارمین اجلاس مجمع عالی بسیجیان استان گلستان که در حسینیه عاشقان ثارالله(ع) سپاه نینوا برگزار شد، اظهار کرد: کشور ما گام اول انقلاب شکوهمند اسلامی را پشت سر گذاشته و در گام دوم قرار داریم و با به میدان آمدن جوانان و روحیه جهادی […]

سردارسرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی صبح امروز (پنج‌شنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱) در چهارمین اجلاس مجمع عالی بسیجیان استان گلستان که در حسینیه عاشقان ثارالله(ع) سپاه نینوا برگزار شد، اظهار کرد: کشور ما گام اول انقلاب شکوهمند اسلامی را پشت سر گذاشته و در گام دوم قرار داریم و با به میدان آمدن جوانان و روحیه جهادی و پیشرفت، کشور را در مسیر تحقق اهداف گام دوم انقلاب پیش می‌بریم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین حضور سازمان‌یافته و منضبط مردم را در صحنه مهمترین شرط پیروزی در مسیر گام دوم برشمرد و ادامه داد: پیشرفت کنونی ایران قابل قیاس با دوران طاغوت نیست و باید افتخار کنیم امروز کشورمان در علم و فناوری رتبه ۱۵ دنیا و رتبه اول غرب آسیا را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه دشمن می‌خواهد با گسترش تحریم‌ها و فاصله انداختن بین نخبگان و جمهوری اسلامی روند روبه‌رشد و توسعه کشور را متوقف کند، افزود: ما در علم و فناوری فاصله بسیار زیادی با کشورهای منطقه داریم و برای نمونه عربستان با جمعیتی نصف ایران، سالانه با هزار میلیارد دلار درآمد نفتی، ۱۰ برابر درآمد ارزی کشور ما را دارد ولی کاملا وابسته به آمریکاست.
سردار سلیمانی با بیان اینکه عربستان سالانه ۴۰۰ میلیارد دلار برای خرید ابزار و تجهیزات نظامی هزینه می‌کند، خاطرنشان کرد: تجهیزاتی که به عربستان می فروشند توان مقابله با یک پهباد ساده را هم ندارد.

وی طرح سوال گفتمانی برای ایرانی که داعیه تمدنی پیدا کرده است را یک افتخار دانست و تصریح کرد: در حوزه‌های دانشگاهی، هوافصا، نانو، بهداشت‌ودرمان، مهندسی، غنی‌سازی انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز، فناوری ارتباطات، سدسازی، جاده، انرژی، ابنیه، پرتاب ماهواره، صنایع نظامی و دیگر حوزه‌ها پیشرفت کشورمان بی‌نظیر است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه برخی کشورها بخشی از درآمد خودشان را برای خرید تجهیزات می‌دهند، ولی ما خودمان تولیدکننده هستیم، اضافه کرد: امروز گفتمان انقلاب اسلامی با بنیان مردم‌سالاری و جمهوری اسلامی در یک سرزمین راهبردی در حال تکثیر است.
وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری، که از «شکل گیری نظمی جدید در دنیا» سخن گفتند، عنوان کرد:  هندسه قدرت در دنیا در حال تغییر است و آغاز این تغییر در بهمن ۵۷ با پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت و باید بدانیم که در نظم جدید دنیا «ملت ایران» جایگاه ویژه‌ای دارد.
این مقام مسئول دوران ایسم‌ها را در جهان پایان یافته دانست و افزود: بزرگترین نظریه‌پردازان جهان از فروپاشی تمدن غرب خبر می‌دهند زیرا غرب قدرت اقتصادی و مادی دارد، ولی فاقد گفتمان است.
وی نابودی رژیم صهیونیستی را مهمترین علاج نجات تمدن اسلامی برشمرد و اضافه کرد: رژیم صهیونیستی یک رژیم امنیتی است و صهیونست‌ها از سرزمین ها و زبان‌های مختلف گردهم آمده‌ و دور شهرک‌های خود دیوارهای ۶ متری کشیده‌ و اندیشه‌ نیل تا فرات را در سر می‌پرورانند.
سردارغلامرضا سلیمانی از مسیر فروپاشی رژیم صهیونیستی خبر داد و یادآور شد: برگزاری چند انتخابات و تعویض چند کابینه در عرض یک‌سال و هم اکنون روی کار آمدن راست‌گرایان افراطی در سرزمین‌های اشغالی نشان می‌دهد روند شکاف‌ها در این رژیم کودک‌کش بیشتر شده است.
وی در بخش پایانی سخنان خود به بحران آبی کشور اشاره کرد و با بیان اینکه این بحران در بسیاری از کشورها وجود دارد، گفت: بحران جمعیت از دیگر مسایل کشور است که باید با ارائه راهکارها به جوان شدن جمعیت کشور توجه داشته باشیم.
انتهای پیام