آمریکا با ارائه طرح آتش‌بس مشروط حمایت خود ازمتجاوزان را ثابت کرد
آمریکا با ارائه طرح آتش‌بس مشروط حمایت خود ازمتجاوزان را ثابت کرد

به گزارش مهر به نقل از المسیره، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش «أنصارالله» یمن به طرح آتش بس ایالات متحده آمریکا در این کشور واکنش نشان داد. عبدالسلام در این خصوص گفت: آمریکا طرح برقراری آتش بس را مبتنی بر شروط سعودی مطرح کرده است و لذا یک بار دیگر حمایت خود از متجاوزان را به […]

به گزارش مهر به نقل از المسیره، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش «أنصارالله» یمن به طرح آتش بس ایالات متحده آمریکا در این کشور واکنش نشان داد. عبدالسلام در این خصوص گفت: آمریکا طرح برقراری آتش بس را مبتنی بر شروط سعودی مطرح کرده است و لذا یک بار دیگر حمایت خود از متجاوزان را به اثبات رساند.

بر اساس این گزارش، سخنگوی جنبش أنصارالله یمن یادآور شد: آمریکایی‌ها با این پیشنهاد خود باز هم ثابت کردند که به طور علنی از تجاوز علیه یمن و تداوم محاصره آن به طور کامل حمایت می‌کنند.

عبدالسلام همچنین در ادامه سخنان خود تصریح کرد: آمریکایی‌ها می‌خواهند درباره آنچه که در عرصه میدانی نتوانستند محقق کنند، با آنها بر سَر میز مذاکره بنشینیم. این حقیقتی است که همگان باید آن را درک کنند.

این مقام یمنی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کارشکنی‌ها در مسیر رسیدن کمک‌های انسان دوستانه به کشورش، اظهار داشت: کشتی‌های نفتی که متعلق به تاجران یمنی هستند و مجوز سازمان ملل را نیز دریافت کرده اند، توسط عربستان و امارات از رسیدن به یمن منع می‌شوند.

عبدالسلام اظهار داشت: ما تمامی شروط طرف مقابل در خصوص تضمین رسیدن کمک‌های بشردوستانه به مردم را قبول کردیم اما در نهایت زمانی که آنها بهانه دیگری پیدا نکردند، مدعی شدند که این کمک‌ها به دستان کسانی که به آنها نیاز دارند، نمی‌رسد!

پیش از این، «عبدالملک العجری» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با اشاره به اینکه ایالات متحده شروط ائتلاف متجاوز سعودی برای آتش بس را دیکته می‌کند، تأکید کرد که پیشنهاد آتش بس واشنگتن به نفع ریاض است و از این رو صنعاء با این گونه پیشنهادها موافقت نخواهد کرد.

العجری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: لیندر کینگ، فرستاده آمریکا از ارائه پیشنهادهایی برای توقف جنگ خبر داده و از انصارالله خواسته است که به این پیشنهادها پاسخ دهد.

این عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله در ادامه نوشت: حقیقت این است آنچه او ارائه کرده، همان شروط عربستان سعودی برای آتش‌بس است. لیندر کینگ باید بداند که اگر چنین پیشنهادهایی قابل قبول بود، ما به صورت مستقیم از عربستان سعودی قبول می‌کردیم و دیگر نیازی به فرستاده آمریکایی نبود که روایت سعودی را مبنا قرار دهد.

گفتنی است، «تیموتی لیندرکینگ»، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن بعدازظهر جمعه بدون اشاره به لزوم توقف جنایت‌های سعودی در حمله به یمن، در سخنانی اعلام کرد: «طرح آتش‌بس را به انصارالله ارائه کردیم».

نماینده آمریکا در امور یمن در این باره ادعا کرد: واشنگتن تأمین بودجه کمک رسانی به شمال یمن را ازسرگرفته است! طرح آتش بس برای پرداختن به وضعیت انسانی وخیم در یمن تنظیم و ارائه شده است! هر وقت که حوثی ها آماده مذاکره باشند، به منطقه خواهم آمد.

وی با اذعان به قدرت و نفوذ انکارناپذیر نیروهای انصارالله یمن اضافه کرد: ما منتظر پاسخ یمنی‌ها به طرح آتش بس ارائه شده خواهیم بود. حوثی‌ها در یمن نقش تعیین کننده‌ای دارند به نحوی که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.