آمریکا خواهان جنگ با روسیه نیست/ به ارتباط با مسکو ادامه می دهیم
آمریکا خواهان جنگ با روسیه نیست/ به ارتباط با مسکو ادامه می دهیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا امروز جمعه اعلام کرد که کشورش همچنان با روسیه در تماس است و تأکید کرد که مسائل مهمی برای گفتگو بین طرفین وجود دارد. بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه «فرانس ۲» گفت: بله، ما […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا امروز جمعه اعلام کرد که کشورش همچنان با روسیه در تماس است و تأکید کرد که مسائل مهمی برای گفتگو بین طرفین وجود دارد.
بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه «فرانس ۲» گفت: بله، ما با روسیه تماس‌هایی داریم، موضوعات مهمی وجود دارد که باید درباره آن‌ها صحبت کنیم و دو کشور در حال گفتگو در مورد پرونده استفاده از سلاح‌های هسته‌ای هستند.
بلینکن در عین حال اشاره کرد که آمریکا هنوز شاهد حرکت فدراسیون روسیه به سمت استفاده از سلاح هسته‌ای نبوده است، اما نگرانی‌ها در این خصوص همچنان پابرجاست.
وی با بیان اینکه جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد از تشدید درگیری در اوکراین اجتناب شود، افزود: ما می‌خواهیم به تنش و درگیری در اوکراین پایان دهیم، نه اینکه آن را تشدید کنیم. ما خواهان جنگ با روسیه و جنگ جهانی سوم نیستیم. این آن چیزی نیست که ما آرزویش را می‌کنیم.
وزیر امور خارجه آمریکا در بخش دیگری از این مصاحبه مدعی شد که کشورش شرایط مذاکرات درباره اوکراین را تعیین نخواهد کرد و این تصمیم به عهده اوکراینی‌ها خواهد بود.
به گفته وی، آمریکا مایل است صلح در اوکراین نه تنها روی کاغذ، بلکه بر روی زمین و “طولانی مدت باشد.
این اظهارات بلینکن در حالی است که «آندری رودنکو» معاون وزیر خارجه روسیه ۸ نوامبر گذشته، انجام مذاکره با واشنگتن در مورد اوکراین را تکذیب کرد و گفت: خبرها درباره انجام مذاکرات با آمریکا در مورد اوکراین صحت ندارد. همزمان، وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه گذشته اعلام کرد که آمریکا و روسیه چندین کانال ارتباطی برای گفتگوهای امنیتی ایجاد کرده‌اند.