آموزش سگ با دادن تشویقی مناسب
آموزش سگ با دادن تشویقی مناسب

خرید تشویقی های سگ جرهای از یک پت شاپ اینترنتی معتبر تجربه لذت بخشی است. با پت راید مارکت همراه باشید.

افرادی که در خانه از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند برای برقرار کردن ارتباط و یا آموزش نکات تربیتی به سگ یا گربه خود از خوراکی‌های تشویقی استفاده می‌کنند. تشویقی سگ جرهای، یکی از این خوراکی‌ها به شمار می‌آید که می‌توانید از آن برای این امر استفاده کنید. همان‌طور که می‌دانید نگهداری از سگ در خانه نه تنها لذت و زیبایی خاص خود را دارد بلکه نیاز به رسیدگی و مراقبت نیز دارد و لازم است نکاتی از زمان تولگی به آن‌ها آموخته شود تا بتوانند ارتباط و معاشرت بهتری با اطرافیان خود و سایر مردم برقرار نمایند.

در این مطلب پیش از معرفی تشویقی جرهای لازم است به این موضوع اشاره کنیم که تشویقی سگ چیست و چرا اصولا برای آموزش سگ مورد‌نیاز است؟ مشاهده و خرید تشویقی های سگ جرهای: کلیک کنید

تشویقی چیست و چرا در بحث تربیت سگ اهمیت دارد؟

همیشه دادن جایزه به سگ می‌تواند سبب خوشحالی آن‌ها شود؛ زیرا سگ‌ها از تشویق شدن لذت بسیاری می‌برند. از‌آنجا که تربیت سگی که می‌خرید از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین می‌توانید برای تربیت سگ و درخواست انجام کارهایی از او مانند رفتن، آمدن، نشستن، آرام بودن، گرفتن و … از این امر استفاده کنید و علاوه بر آموزش، پیوند عاطفی بیشتری را بین خود و سگتان برقرار نمایید. تشویقی که در زبان انگلیسی به آن تریتTreat گفته می‌شود غذاهای آماده کوچکی است که به صورت میان وعده به سگ داده می‌شود و می‌توان از آن در موارد تربیتی و همچنین حفظ سلامت بدن سگ استفاده کرد.

 • جهت تامین ویتامین‌های مورد‌نیاز سگ
 • حفظ سلامت دندان‌ها و پوست و موی سگ
 • کمک به رشد عضلات و استخوان‌ سگ‌ها
 • افزایش سوخت‌وساز بدن سگ
 • کمک به عملکرد بهتر مغز سگ‌ها
 • جهت خوشحال کردن سگ پس از انجام یک کار خوب
 • پس از یادگیری و انجام کارهایی که از او می‌خواهید

تشویقی اگر از نوع جویدنی باشد، در سنین پایین‌تر سبب می‌شود دوران دندان‌درآوردن سگ به‌راحتی طی شود و در بزرگ‌سالی می‌توان از تشویقی‌هایی استفاده کرد که بتواند نیاز بدن سگ را از‌نظر ویتامین‌ها تامین نماید.

تشویقی سگ جرهای چیست؟

پیش از‌آن‌که به چیستی تشویقی جرهای اشاره کنیم لازم است معرفی اولیه‌ای از این محصول داشته باشیم. تشویقی jerhigh محصول کشور تایلند می‌باشد و در بسته‌های مختلفی از 2 تا 10 کیلوگرمی تهیه می شود که دارای فیبر و انواع مواد معدنی و پروتئین می‌باشد و می‌تواند در رشد و سلامت ماندن سگ از هر نژادی که هست، تاثیرگذار باشد. از بین تمامی تشویقی سگ جرهای در بازار می‌توان به مدل Beef and Fish اشاره کرد.

عموما کاربرد جایزه برای سگ متفاوت است و این شما هستید که باید انتخاب کنید در چه سنی و برای چه کاربردی باید به سگتان جایزه دهید. از‌جمله انواع و کاربردهای تشویقی سگ جرهای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

موارد تربیتی:

به این صورت که با دادن این نوع جایزه‌های خوش طعم به سگتان می‌توانید از او بخواهید فرامین شما را اطاعت کرده و به‌عنوان‌مثال تنها از محل دستشویی برای عمل دفع استفاده نماید و یا کارهایی همچون نشستن، رفتن و خوابیدن و .. را به خواست شما انجام دهد.

ویتامینه:

این تشویقی زمانی به سگ داده می‌شود که علاوه بر تشویق سگ قصد داشته باشید نیاز بدن او را از‌نظر ویتامین و مواد مغذی تامین کنید.

سلامت دندان و لثه:

یکی از نکات مهم در نگهداری از سگ، حفظ سلامت اوست و می‌توان گفت توجه به سلامت لثه و دندان‌های سگ از هر چیزی مهم‌تر است؛ بنابراین یکی از تشویقی‌هایی که به سگتان می‌توانید بدهید این نوع جایزه است.

خوراکی:

این نوع تشویقی سگ جرهای از‌آن‌جهت که دارای طعم و مزه بسیار خوبی است برای سگ‌ها بسیار دل‌چسب و وسوسه‌انگیز است؛ به همین دلیل می‌توان از آن برای تربیت سگ نیز استفاده کرد.

images 1659523535 - آموزش سگ با دادن تشویقی مناسب

چه نکاتی را برای خرید تشویقی باید در‌نظر گرفت؟

طبیعی است که برای خرید تشویقی سگ باید نکاتی را مدنظر قرار داد. نوع نژاد سگ با توجه به اینکه کوچک است یا بزرگ، سن و وزن سگ، قدرت فک سگ در جویدن تشویقی و همچنین توجه به علاقه و ذائقه سگ، در انتخاب تشویقی جرهای بسیار مهم است؛ زیرا ممکن است آن را با هر وزن و قیمتی خریداری کنید اما مورد‌نظر سگ شما واقع نشود.

از چه سنی می‌توان تشویقی دادن به سگ را شروع کرد؟

تمامی افرادی که از سگ نگهداری می‌کنند می‌دانند که سگ از بدو تولد تا دوماهگی نیاز به خوردن شیر مادر دارد. از این زمان به بعد می‌توان دادن این محصول را برای رساندن مواد مغذی و ویتامین‌ها و پروتئین‌ها به سگ شروع کرده و در کنار آن از این گزینه برای آموزش سگ نیز بهره برد.

2 - آموزش سگ با دادن تشویقی مناسب

معرفی انواع تشویقی سگ جرهای

برند جرهای تلاش کرده در تولید انواع تشویقی سگ از طعم‌های‌ مختلفی استفاده کند و آن را با بالاترین کیفیت تولید و به بازار ارائه نماید. طعم‌های جرهای شامل مرغ دودی، کالباس، کوکی، پنیری، موزی و اسفناجی است که در مدل‌های زیر در دسترس صاحبان سگ‌ها قرار داد:

 • تشویقی نرم:

این نوع تشویقی سگ جرهای با بافت نرمی تولید شده و بیشتر برای سگ‌هایی مناسب است که به لحاظ سن خیلی کم و یا سن بالا فک آن‌ها ضعیف بوده و توان جویدن جرهای سفت‌تر را ندارد.

 • بیسکوییتی:

این نوع محصول از بافت ترد و شکننده و همچنین طعم‌های متنوعی بهره‌مند است و می‌تواند مورد‌پسند سگ‌ها در سنین و نژادهای مختلف قرار گیرد.

 • استخوانی:

این نوع محصول از‌نظر بافت حالتی شبیه به استخوان دارد و از همین روی سبب می‌شود تا به سلامت لثه، دندان سگ‌ها و تقویت آن‌ها کمک شود.

 • گیاهی و رژیمی:

این محصول همان‌طور که از نامش پیداست از گیاهانی که خواص بالایی دارند تولید می‌شود و می‌تواند خاصیت رژیمی داشته باشد؛ بنابراین اگر سگ شما از هر نوع نژاد و سنی دارای اضافه‌وزن شده است می‌توانید از این محصول برای سلامت وی استفاده کنید.

images 1659521471 - آموزش سگ با دادن تشویقی مناسب

برترین مدل‌های تشویقی سگ جرهای کدام است؟

همان‌طور که پیشتر اشاره کردیم تشویقی جرهای در انواع مختلفی از نظر طعم، وزن و نوع کاربرد تولید شده که همگی از استانداردهای بالایی برخوردارند. اگر مایلید برای سگ خود تشویقی با کیفیت و خوش طعمی خریداری کنید که سگ شما رغبت بالایی به خوردن آن نشان دهد و از این طریق بتوان نکات تربیتی را به وی آموخت و به سلامت بدن وی کمک کرد، موارد زیر پیشنهاد بسیار خوبی به شمار می‌آید:

Chicken Vita

این محصول دارای طعم مرغ بوده و از انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مغذی بهره‌مند است و ضمن آن‌که گزینه خوبی برای آموزش سگ به شمار می‌آید، برای تامین انرژی و همچنین سلامت مو و پوست و استخوان آن‌ها بسیار مفید است.

Liver

این محصول دارای طعم جگر مرغ است و به‌صورت میله‌ای تولید شده و یک میان وعده سرشار از ویتامین و پروتئین برای سگ‌ها به شمار می‌آید.

Real Chicken Meat

اگر به دنبال تشویقی سگ جرهای هستید که دارای بافت نرمی باشد، این محصول گزینه بسیار خوبی است؛ زیرا از گوشت خالص مرغ تهیه شده و می‌توانید از آن برای تربیت سگ و همچنین تامین ویتامین‌های بدن وی استفاده نمایید.