• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

آیا میدانید مصرف شیشه توهم خیانت همسر را در ذهن بوجود می آورد؟

  • 08 دی 1401 - 13:19
آیا میدانید مصرف شیشه توهم خیانت همسر را در ذهن بوجود می آورد؟

وبسایت کمپ ها (مرجع معرفی کمپ و کلینیک های ترک اعتیاد در ایران) در این مقاله، مصاحبه ای با دکتر اکرامی نژاد، روانپزشک، در مورد علل ایجاد توهم و تحریک عصبی با استفاده از شیشه را به شما ارائه خواهد داد. عوارض استفاده از شیشه برای لاغری را کاملا شرح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید….

مواد مخدری که مصرف آن در ایران شایع است؟

دکتر اکرمی نژاد با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدرگفتگویی داشت که در آن از مواد مخدری که در ایران شیوع پیدا کرده گفته که: مواد مخدری که در ایران به وفور از آن استفاده میشود شامل: انواع ترکیب های تریاک، مواد افیونی، ترکیبات ماری جوانا، مشتقات تریاک، حشیش و گل که مواد تشکیل دهنده آنها مثل هم است، میباشد و همچنین از بین مواد مخدری که تحریک کننده مغز است بیشترین مصرف را در ایران شیشه به خود اختصاص داده است.

دلایلی که افراد به مصرف شیشه روی می آوردند:

دکتر ادامه داد: علت هایی که بیشتر افراد را به سمت مصرف شیشه میکشاند: کم کردن اشتها، لاغر شدن، ازدیاد انرژی و كاهش احساس خستگی، هستند.,

او توضیحات بیشتری نیز درباره شیشه گفت که به این شرح میباشد: مواد مخدر محرک سریعا فرد مصرف کننده را وابسته میکند و در بین همه مواد مخدر محرک شیشه قوی ترین آن ها است و وابستگی شدیدی در فرد مصرف کننده ایجاد میکند، اثرات شیشه خیلی بدتر از کوکائین است.

چرا مصرف کننده با مصرف شیشه بدبین و شکاک میشود؟

این روانپزشك اظهار کرد: شیشه روی مغز به گونه ای تأثیر میگذارد که دوپامین مغز یکباره آزاد شود، و به این دلیل نئشگی و هیجان بالا در فرد بوجود می آید که این موضوع برای فرد خیلی جذاب است ولی در این قسمت مشکلی بوجود می آید، این مشکل این است که مصرف کننده بعد از مدتی مصرف افسرده میشود؛ و علاوه بر این این دوپامین که در مغز ترشح میشود و ایجاد توهم و هذیان در فرد میکند که این باعث روانپریشی و بدبینی شدید و شک میشود.

ویژگی های فرد مصرف کننده شیشه

اكرمی‌نژاد همچنین در مورد ویژگی های یک فرد مصرف کننده شیشه گفت: برخی از مصرف کنندگان به دلیل اینکه به کسی اعتماد ندارند معمولا باخود سلاح سرد حمل میکنند. کسی که ماده مخدر شیشه مصرف میکند، اعتمادش را به همه از دست میدهد و به همسر خود مشکوک میشود و همیشه این,توهم را دارد که همسرش به او خیانت میکند که در بیشتر موارد این فکر او باعث بروز اعمال خطرناک و خشن میشود.

به گفته دکتر روانپزشک، شیشه باعث میشود پرخاشگری شخص نیز بیشتر شود. چراکه این ماده مخدر محرک سیستم عصبی است.

مشکل دیگری که شیشه برای فرد مصرف کننده بوجود میاورد به گفته این دکتر روانپزشک، مصرف شیشه روی خواب به گونه ای تأثیر میگذارد که,به شدت پایین می آید و وقتی هم که قطع شود به شدت زیاد میشود.

نکاتی درباره ترک اعتیاد به شیشه

اكرمی نژاد همچنین گفت: به این دلیل که بعد از مدتی مصرف آن انرژی اولیه را به مصرف کننده نمیدهد یا روی به ترک آن میاورند و یا فرد به مصرف بیشتر روی می آورد.

شیشه مثل درمان مواد افیونی، درمان نمیشود و به این علت نمیشود با تجویز,دارویی جایگزین آن را ترک کرد؛ پس در درمان و ترک شیشه در کمپ های ترک اعتیاد، به روش روان درمانی عمل میکنند و در این روش بیمار و خانواده را توجیه میکنند که بیمار نباید روش درمانی خود را نیمه کاره بگذارد و باید آن را به انتها برساند.

هزینه درمان اعتیاد به شیشه

دکتر درباره درمان و ترک شیشه گفت: ترک اعتیاد به شیشه خیلی سخت است از نظر هزینه نیز، به این علت که دوره درمان این ماده مخدر و محرک، طولانی است زیاد است که همین موضوع خیلی از بیماران گرفتار در دام اعتیاد شیشه را از درمان منصرف میکند.

مصرف شیشه برای لاغری و کاهش وزن با بدنتان چه میکند؟

دکتر اكرمی‌نژاد، رو به کسانی که برای کاهش وزن به استفاده از شیشه روی می آورند، گفت: ماده مخدر شیشه علاوه بر سوزاندن چربی، پروتئین بدن را نیز سوزانده و ( همانطور که میدانید عضلات از پروتئین است) پس لاغری که با استفاده از شیشه باشد ناپسند و زشت است، چراکه تمام عضلات همراه باچربی سوخته و از بین میرود.

دکتر هشدار داد: در خیلی از باشگاه‌ های بدنسازی و آرایشگاه،‌ از ماده مخدری شیشه به عنوان ماده‌ای برجوانان، به علت ناآگاهی به سمت این مخدر به شدت خطر آفرین میروند.

بهترین کمپ های ترک اعتیاد در تهران را چگونه بیابیم؟

قطعا میدانید که ترک اعتیاد چه پروسه سنگین و پر ریسکی دارد؛ برخی از کمپ های ترک اعتیاد به شکل عجیبی و با آزار رساندن به بیماران و ترساندن آنها، اقدام به ترک کردنشان میکنند که علاوه بر غیر قانونی بودن این کار، روش و درمان بسیار اشتباهی است. برای پیداکردن بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران، به سایت کمپ ها مراجعه کنید.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=188417

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.