ائتلاف نوری المالکی عدم مداخله ترکیه در امور سیاسی عراق را خواستار شد
ائتلاف نوری المالکی عدم مداخله ترکیه در امور سیاسی عراق را خواستار شد

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المیادین، بهاء الدین النوری، سخنگوی ائتلاف دولت قانون در عراق گفت، نوری مالکی، رئیس این ائتلاف به‌وضوح از علی رضا کونای، سفیر ترکیه در عراق خواسته است تا آنکارا در امور سیاسی عراق مداخله نکند. وی تصریح کرد، مالکی درخواست کرده است که ترکیه نقشی در حمایت از […]

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المیادین، بهاء الدین النوری، سخنگوی ائتلاف دولت قانون در عراق گفت، نوری مالکی، رئیس این ائتلاف به‌وضوح از علی رضا کونای، سفیر ترکیه در عراق خواسته است تا آنکارا در امور سیاسی عراق مداخله نکند.

وی تصریح کرد، مالکی درخواست کرده است که ترکیه نقشی در حمایت از هر پروژه بحران‌زا نداشته باشد. زیرا حل و فصل بحران سیاسی در عراق از توافق و توقف مداخلات شروع می‌شود.

النوری به موضوع انتخابات ریاست جمهوری عراق پرداخت و گفت: در صورت عدم توافق بر سر نام رئیس جمهوری، در جلسه پارلمان به‌ منظور انتخاب رئیس جمهور عراق شرکت نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه ائتلاف دولت قانون “از یک سوم معطل” استفاده خواهد کرد، گفت، این بدان معناست که امکان برگزاری جلسه پارلمان برای انتخاب رئیس جمهور وجود ندارد.

انتهای پیام

منبع