ابوترابی: بیشترین جهش برابری تحصیل در دنیا مربوط به جمهوری اسلامی است
ابوترابی: بیشترین جهش برابری تحصیل در دنیا مربوط به جمهوری اسلامی است

به گزارش ایسنا، ابوالفضل ابوترابی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) با اشاره به گزارشات بین‌المللی درباره وضعیت زنان در حوزه‌های مختلف در سال‌های قبل از و بعد از انقلاب گفت: بر اساس این گزارشات آماری بین المللی می‌خواهیم ببینیم آیا «زن زندگی عفت» برای جمهوری اسلامی است یا خیر؟  وی افزود: قبل از جمهوری اسلامی ایران […]

به گزارش ایسنا، ابوالفضل ابوترابی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) با اشاره به گزارشات بین‌المللی درباره وضعیت زنان در حوزه‌های مختلف در سال‌های قبل از و بعد از انقلاب گفت: بر اساس این گزارشات آماری بین المللی می‌خواهیم ببینیم آیا «زن زندگی عفت» برای جمهوری اسلامی است یا خیر؟ 
وی افزود: قبل از جمهوری اسلامی ایران حدود ۶۰ درصد زنان بی‌سواد بودند و الان نزدیک به ۹۰ درصد زنان باسواد شدند. بیشترین جهش برابری تحصیل بین دختران و پسران در دنیا مربوط به جمهوری اسلامی است.
ابوترابی اضافه کرد: در خصوص رشته‌های ورزشی دختران و زنان قبل از جمهوری اسلامی ایران تنها در ۷ رشته در مسابقات بین المللی حضور داشتند ولی امروز این به ۳۸ ارتقاء پیدا کرده و تعداد زنان مدال آور در مجامع بین المللی در مقایسه یا قبل از انقلاب زیاد شده است.
انتهای پیام