اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه روسیه را تمدید کرد
اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه روسیه را تمدید کرد

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، شورای اتحادیه اروپا امروز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های اقتصادی این نهاد علیه روسیه، تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ (به مدت ۶ ماه) تمدید خواهد شد. به گزارش این خبرگزاری، شورای اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های اقتصادی این نهاد علیه روسیه به […]

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، شورای اتحادیه اروپا امروز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های اقتصادی این نهاد علیه روسیه، تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ (به مدت ۶ ماه) تمدید خواهد شد.

به گزارش این خبرگزاری، شورای اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های اقتصادی این نهاد علیه روسیه به بهانه نقش مسکو در آنچه «بی‌ثبات‌سازیی اوکراین» ادعا شده است، تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ تمدید خواهد شد.

بر اساس این بیانیه، تهدید تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و آزادی اوکراین بهانه تمدید این تحریم ها بوده است.

در چارچوب این تحریم‌ها، تعداد افرادی که دارایی‌های آنها مسدود شده و در لیست ممنوعیت سفر قرار می‌گیرند به ۱۷۷ نفر و تعداد شرکت‌ها نیز به ۴۸ شرکت افزایش یافته است.

در جریان تحولات سال ۲۰۱۴ و بروز شورش هایی در اوکراین، ارتش روسیه وارد شبه جزیره کریمه شده و پس از آن با برگزاری یک همه پرسی آزاد مردم کریمه تمایل خود را برای پیوستن دوباره به مسکو اعلام کردند.

همه‌پرسی کریمه و سواستوپول پس از بحران کریمه در تاریخ ۱۶ مارس ۲۰۱۴ در مورد وضعیت انتقال کریمه به فدراسیون روسیه یا باقی ماندن در اوکراین بود که توسط مجلس کریمه و همچنین دولتمردان محلی سواستوپول برگزار شد.

یک روز پس از برگزاری همه‌پرسی در تاریخ ۱۷ مارس، طی یک بیانیه از سوی مجلس محلی کریمه با آرای مردم این منطقه، کریمه مستقل شده و قرار بر بازالحاق آن به خاک روسیه شد.