اتحادیه اروپا دولت سوریه را به عدم تلاش برای حل بحران متهم کرد!
اتحادیه اروپا دولت سوریه را به عدم تلاش برای حل بحران متهم کرد!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «نیکلاس مییِر لندروت» رئیس هیأت نمایندگی اتحادیه اروپا در ترکیه در سفر به استان «هاتای» – واقع در جنوب ترکیه و هم مرز با سوریه- مدعی شد که «جنگ داخلی سوریه به دلیل فشار بی‌رحمانه رژیم اسد بر مردم این کشور ۱۰ سال به طول انجامید». مییر- […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «نیکلاس مییِر لندروت» رئیس هیأت نمایندگی اتحادیه اروپا در ترکیه در سفر به استان «هاتای» – واقع در جنوب ترکیه و هم مرز با سوریه- مدعی شد که «جنگ داخلی سوریه به دلیل فشار بی‌رحمانه رژیم اسد بر مردم این کشور ۱۰ سال به طول انجامید».

مییر- لندروت در ادامه ادعاهای خود افزود: «هم ترکیه و هم اتحادیه اروپا در تلاش برای یافتن یک راهکار دیپلماتیک برای این مناقشه هستند. هدف این تلاش‌ها حل و فصل علت اصلی این مشکل است. اگر بتوانیم راه‌حلی بیابیم، آنهایی که مجبور به فرار از کشور خود شدند، می‌توانند داوطلبانه و با برخورداری از احترام و امنیت به کشور خود بازگردند».

وی همچنین مدعی شد: «متأسفانه، نه رژیم [اسد] و نه حامیان بین‌المللی آن هیچ تلاش جدی برای یافتن یک راهکار دیپلماتیک و سیاسی صورت نمی‌دهند. به همین دلیل، متأسفانه ما لازم است که دست به کار شویم با این تفکر که وضعیت کنونی برای مدتی ادامه خواهد یافت».