اتحادیه اروپا دولت قانونی سوریه را به عدم همکاری متهم کرد
اتحادیه اروپا دولت قانونی سوریه را به عدم همکاری متهم کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «نیکلاس مییِر لندروت» رئیس هیأت نمایندگی اتحادیه اروپا در ترکیه در سفر به استان «هاتای» – واقع در جنوب ترکیه و هم مرز با سوریه- مدعی شد که «جنگ داخلی سوریه به دلیل فشار بی رحمانه رژیم اسد بر مردم این کشور ۱۰ سال به طول انجامید». […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «نیکلاس مییِر لندروت» رئیس هیأت نمایندگی اتحادیه اروپا در ترکیه در سفر به استان «هاتای» – واقع در جنوب ترکیه و هم مرز با سوریه- مدعی شد که «جنگ داخلی سوریه به دلیل فشار بی رحمانه رژیم اسد بر مردم این کشور ۱۰ سال به طول انجامید».

مییر- لندروت در ادامه ادعاهای خود افزود: «هم ترکیه و هم اتحادیه اروپا در تلاش برای یافتن یک راه حل دیپلماتیک برای این مناقشه است. هدف این تلاش‌ها حل و فصل علت اساسی این مشکل است. اگر ما بتوانیم یک راه حلی بیابیم، آنهایی که به فرار از کشور خود مجبور شدند، می‌توانند با افتخار، امنیت و داوطلبانه به کشور خود بازگردند».

وی همچنین مدعی شد: «متأسفانه، نه رژیم [اسد] و نه حامیان بین المللی آن هیچ تلاش جدی برای یافتن یک راه حل دیپلماتیک و سیاسی صورت نمی‌دهد. به همین دلیل، متأسفانه ما لازم است که عمل کنیم با این تفکر که وضعیت کنونی برای مدتی ادامه خواهد یافت».