اتحادیه عرب افتتاح سفارت چک در قدس اشغالی را محکوم کرد
اتحادیه عرب افتتاح سفارت چک در قدس اشغالی را محکوم کرد

به گزارش مهر به نقل از معا، اتحادیه عرب گشایش سفارت جمهوری چک در قدس اشغالی را محکوم کرد. این اتحادیه با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به اقدام جمهوری چک در اراضی اشغالی تاکید کرد که افتتاح سفارت در قدس مغایر با قوانین بین المللی و سیاست ثابت اتحادیه اروپا در قبال فلسطین است  و […]

به گزارش مهر به نقل از معا، اتحادیه عرب گشایش سفارت جمهوری چک در قدس اشغالی را محکوم کرد.

این اتحادیه با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به اقدام جمهوری چک در اراضی اشغالی تاکید کرد که افتتاح سفارت در قدس مغایر با قوانین بین المللی و سیاست ثابت اتحادیه اروپا در قبال فلسطین است  و این گام به طور جدی حقوق فلسطینیان را پایمال می‌کند.

در پایان این بیانیه همچنین اشاره شده است که وضعیت حقوقی قدس با افتتاح سفارت چک در آن تغییر نخواهد کرد و این منطقه همچنان از منظر قانون بین الملل اشغالی محسوب می‌شود.

تشکیلات خودگردان فلسطین هم نسبت به این اقدام مقامات چک برای گشایش سفارت در قدس اشغالی واکنش نشان داد و با صدور بیانیه‌ای این اقدام را در تناقض آشکار با قوانین بین المللی عنوان کرد.

افتتاح دفتر دیپلماتیک جمهوری چک در قدس اشغالی، دو هفته بعد از اهدای ۵ هزار دوز واکسن «کووید ۱۹» از سوی رژیم اشغالگر قدس به جمهوری چک انجام شد.