اجرای پویش سبزه ماندگار در منطقه ۲ پایتخت
اجرای پویش سبزه ماندگار در منطقه ۲ پایتخت

به گزارش مهر، علی طهماسبی با اعلام این خبر گفت: این پویش با توجه به نزدیک شدن به سال نو به منظور ترویج فرهنگ درختکاری، جلوگیری از اسراف و هدر رفت سالانه میلیون‌ها لیتر آب و هزاران تن گندم، بذور خوراکی و غلات برای استفاده سبزه عید در سفره هفت سین راه‌اندازی شده است. وی […]

به گزارش مهر، علی طهماسبی با اعلام این خبر گفت: این پویش با توجه به نزدیک شدن به سال نو به منظور ترویج فرهنگ درختکاری، جلوگیری از اسراف و هدر رفت سالانه میلیون‌ها لیتر آب و هزاران تن گندم، بذور خوراکی و غلات برای استفاده سبزه عید در سفره هفت سین راه‌اندازی شده است.

وی افزود: جایگزینی نهال‌های زیبا به جای سبزه شب عید و کاشت این نهال‌ها در روز ۱۳ فروردین به مناسبت روز طبیعت در دامان طبیعت از اهداف راه‌اندازی این پویش است.

طهماسبی ضمن دعوت از همه شهروندان برای پیوستن به این پویش گفت: راه‌اندازی این پویش گامی موثر در راستای صرفه‌جویی مصرف آب، جلوگیری از هدررفت گندم و غلات و کاهش آلودگی محیط زیست است.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۲ از اختصاص فضایی ویژه کاشت این نهال‌ها در روز طبیعت، در منطقه ۲ خبر داد و خاطر نشان کرد: شهرداری منطقه ۲ فضای ویژه‌ای برای کاشت نهال‌های سفره هفت سین شهروندان در یکی از بوستان‌های این منطقه در نظر گرفته است که به زودی این محل اطلاع رسانی می‌شود.