احتمال برگزاری انتخابات زود هنگام در ارمنستان
احتمال برگزاری انتخابات زود هنگام در ارمنستان

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، در پی تداوم نا آرامی‌های سیاسی اخیر در ارمنستان، «آرمن سرکیسیان» رئیس جمهور و «نیکول پاشینیان» نخست وزیر این کشور در خصوص برگزاری احتمالی انتخابات زود هنگام با یکدیگر رایزنی و تبادل نظر کردند. بر اساس این گزارش، دولت ارمنستان با صدور بیانیه‌ای رسمی در همین خصوص اعلام […]

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، در پی تداوم نا آرامی‌های سیاسی اخیر در ارمنستان، «آرمن سرکیسیان» رئیس جمهور و «نیکول پاشینیان» نخست وزیر این کشور در خصوص برگزاری احتمالی انتخابات زود هنگام با یکدیگر رایزنی و تبادل نظر کردند.

بر اساس این گزارش، دولت ارمنستان با صدور بیانیه‌ای رسمی در همین خصوص اعلام کرد: رئیس جمهور و نخست وزیر در مورد شرایط موجود در کشور و (یافتن) راه حلی برای کشمکش‌های داخلی گفتگو کردند. برگزاری انتخابات زودهنگام به عنوان راه حل احتمالی مطرح شد.

لازم به ذکر است، در پی واکنش تمسخرآمیز معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ارمنستان به گفته‌های جنجالی پاشینیان در مورد عدم موفقیت موشک‌های اسکندر روسیه در جریان مناقشه قره باغ، بحران سیاسی در ایروان بالا گرفت که در نهایت به اخراج گروهی از نیروهای مسلح ارمنستان انجامید و در مقابل، نیروهای مسلح ارمنستان در بیانیه‌ای خواستار استعفای پاشینیان شدند.

در مقابل، نخست وزیر ارمنستان درخواست برای برکناری خود را تلاش برای کودتا خواند و از هواداران خود خواست تا به خیابان‌ها بیایند. از سوی دیگر، مخالفان دولت پاشینیان نیز با برپایی موانع و کمپ‌های چادری در نزدیکی پارلمان خواستار استعفای وی از سمت نخست وزیری شدند.