اختصاص 207 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای طرح های آب و کشاورزی
اختصاص 207 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای طرح های آب و کشاورزی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، صندوق توسعه ملی از سال ۱۳۹۴ تاکنون بیش از ۲۰۷ هزار میلیارد ریال منابع برای تأمین مالی طرح‌های متقاضی تسهیلات ریالی در بخش‌های آب و کشاورزی و صنایع تبدیلی در اختیار بانک‌های عامل قرار داده است. بر اساس این گزارش، حدود ۶ درصد از منابع […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، صندوق توسعه ملی از سال ۱۳۹۴ تاکنون بیش از ۲۰۷ هزار میلیارد ریال منابع برای تأمین مالی طرح‌های متقاضی تسهیلات ریالی در بخش‌های آب و کشاورزی و صنایع تبدیلی در اختیار بانک‌های عامل قرار داده است.

بر اساس این گزارش، حدود ۶ درصد از منابع مذکور مربوط به تأمین مالی طرح‌های پرواربندی دام عشایر و بیش از ۹ درصد نیز مربوط به صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی بوده است. تاکنون این منابع منجر به تأمین مالی بیش از ۹۷ هزار طرح در بخش‌های آب و کشاورزی و صنایع تبدیلی شده است. همچنین بسیاری از منابعی که در اختیار متقاضیان تسهیلات قرار گرفته در راستای تأمین و انتقال آب به زمین‌های کشاورزی، مزارع پرورش ماهی و گلخانه‌ها هزینه شده است.

حمایت از پروژه‌های آب، کشاورزی و صنایع تبدیلی و کشاورزی از مهمترین اهداف صندوق توسعه ملی در چند سال اخیر بوده است که نتایج آن را می‌توان در تأمین محصولات اساسی، خودکفایی کشور در تولید برخی محصولات کشاورزی و افزایش بهره‌وری و مکانیزاسیون بخش کشاورزی مشاهده کرد.