ادامه خدمت‌رسانی به حجاج ایرانی در مدینه از سوی هلال احمر
ادامه خدمت‌رسانی به حجاج ایرانی در مدینه از سوی هلال احمر

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ سیدعلی مرعشی با اشاره به ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی حج، گفت: از ۲۶ خرداد تا عصر روز گذشته، ۱۶۱ هزار و ۷۹۳ مورد خدمات درمانی به حجاج ایرانی توسط پزشکان جمعیت هلال احمر ارائه شده که از این تعداد، ۵۱ هزار […]

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ سیدعلی مرعشی با اشاره به ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی حج، گفت: از ۲۶ خرداد تا عصر روز گذشته، ۱۶۱ هزار و ۷۹۳ مورد خدمات درمانی به حجاج ایرانی توسط پزشکان جمعیت هلال احمر ارائه شده که از این تعداد، ۵۱ هزار و ۸۳۰ مورد، ویزیت در درمانگاه‌ها و ۱۲ هزار و ۷۸۳ مورد نیز خدمات ویزیت تخصصی به زائران بوده است.

مرعشی از بستری ۳۹۲ نفر از حجاج ایرانی از ۲۶ خرداد تا روز گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۵۲ نفر در بخش ccu بستری شده‌اند. در حال حاضر ۹ بیمار در بیمارستان سعودی و ۸ زائر بیمار نیز در بیمارستان هلال‌احمر بستری هستند.

وی افزود: همچنین در این مدت ۵۱ هزار و ۸۳۰ نسخه در درمانگاه‌ها و ۱۱ هزار و ۵۲۹ نسخه نیز در داروخانه‌های بیمارستان صادر شده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در این بازه زمانی، آمار خدمات پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی و اکو به ۶ هزار و ۶۰۵ مورد رسید. خدمات پرستاری شامل نوارقلب، سنجش فشارخون، گچ‌ گیری، تزریقات، بخیه، سرم تراپی و پانسمان هم در این مدت ۲۵ هزار و ۹۷۱ مورد بوده است.

مرعشی، ماموریت‌های امداد، مددکاری و انتقال بیماران را ۲ هزار و ۹۴ مورد عنوان کرد و گفت: به طور کلی ۱۶۱ هزار و ۷۹۳ مورد خدمت درمانی هم به زائران ارائه شده است.

انتهای پیام

منبع