اذعان استونی به شکست اقدامات اروپا علیه روسیه
اذعان استونی به شکست اقدامات اروپا علیه روسیه

به گزارش ایسنا، به نوشته خبرگزاری تاس، اورماس رینسالو، وزیر امور خارجه استونی در اظهاراتی بیان داشت، تاکتیک‌های اروپا برای منزوی کردن روسیه نتایج مطلوب را به رغم تمامی تلاش‌هایی که کشورهای اروپای بر سر آنها به خرج دادند در پی نداشته‌اند. رینسالو در بیانیه‌ای که از سوی دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه استونی منتشر […]

به گزارش ایسنا، به نوشته خبرگزاری تاس، اورماس رینسالو، وزیر امور خارجه استونی در اظهاراتی بیان داشت، تاکتیک‌های اروپا برای منزوی کردن روسیه نتایج مطلوب را به رغم تمامی تلاش‌هایی که کشورهای اروپای بر سر آنها به خرج دادند در پی نداشته‌اند.
رینسالو در بیانیه‌ای که از سوی دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه استونی منتشر شد، گفت:‌ چندین مثال هستند که عدم موفقت سیاست انزوا (علیه روسیه) را نشان می‌دهند یا اینکه در چندین مورد بنا به دلایل فرآیندی جلوگیری از فعالیت‌های روسیه در سازمان‌ها ممکن نشد. هزینه این جنگ برای روسیه هنوز به حد کافی بالا نرفته است.
این وزیر دولت استونی متذکر شد، کشورش فعالانه حامی ابتکار عمل‌هایی با هدف منزوی کردن فدراسیون روسیه در سازمان‌های بین المللی بوده است. با این وجود او اضافه کرد، کشورهای غربی باید حتی تلاش‌های بیشتر در زمینه سیاست‌های ضد روسیه خود به خرج دهند.
این در حالی است که کشورهای غربی چندین دور تحریم را علیه روسیه در پاسخ به شروع جنگ روسیه در اوکراین که مسکو از آن به عنوان “عملیات ویژه” توصیف می‌کند، اعمال کرده اند. ولادیمیر پوتین،‌ رئیس جمهور روسیه اظهار کرد، هدف این تحریم ها مطرود کردن روسیه است.
انتهای پیام