ارتباط نیکولا تسلا با قانون جذب چیست؟
ارتباط نیکولا تسلا با قانون جذب چیست؟

نیکولا تسلا را می توان یکی از بزرگترین دانشمندان و مخترعان تاریخ نامید که امروزه پس از گذشت سالها از مرگش، همچنان بزرگترین مخترع قرن محسوب می شود. بسیاری از دستگاه‌هایی که امروزه استفاده می‌کنیم یا اختراعات تسلا هستند یا او به‌طور غیرمستقیم بخش مهمی از آن اختراع را ایجاد کرده است. نیکولا تسلا چه […]

نیکولا تسلا را می توان یکی از بزرگترین دانشمندان و مخترعان تاریخ نامید که امروزه پس از گذشت سالها از مرگش، همچنان بزرگترین مخترع قرن محسوب می شود. بسیاری از دستگاه‌هایی که امروزه استفاده می‌کنیم یا اختراعات تسلا هستند یا او به‌طور غیرمستقیم بخش مهمی از آن اختراع را ایجاد کرده است.

نیکولا تسلا چه کسی است؟

اگر بخواهیم در قسمت اول درباره نیکولا تسلا صحبت کنیم و او را به شما معرفی کنیم، باید بگوییم که تسلا مخترع، مهندس برق، مهندس مکانیک و مخترع صربستانی-آمریکایی بود که امروزه به عنوان یکی از مخترعان و پیشگامان اصلی یاد می شود. . در تاریخ. تسلا بدون مدرک در رشته مهندسی تحصیل کرد و پس از مهاجرت به آمریکا در رشته مخابرات و مهندسی برق مشغول به کار شد.

زندگی نامه اسرارآمیز تسلا و اختراعات مختلف بسیار باعث شد که نام تسلا در مدت کوتاهی مشهور شود، اما یک نکته مهم که باید بدانید این است که امروزه بسیاری از مردم بر این باورند که تسلا هنوز هم یکی از مخترعان است. داستان ناشناخته است و آن طور که باید، این شخصیت مطرح نشد و حتی بسیاری او را نابغه فراموش شده دنیای برق خطاب کردند.

قانون جذب یعنی چه؟

قانون جذب، مانند سایر قوانین جهان، یک قانون ثابت است، به این معنی که مانند قانون گرانش، چه باور داشته باشید چه نداشته باشید، کار خواهد کرد و شما همیشه از آن استفاده خواهید کرد، چه آن را داشته باشید و چه بخواهید. نه انجام ندهید! قانون جذب به زبان ساده به این معناست که تمام دنیا از انرژی و افکار شما از انرژی ساخته شده است، پس هر چه فکر می کنید جذب می کنید. تمام قسمت های بدن شما از انرژی تشکیل شده است، که دقیقاً همان چیزی است که کل جهان را تشکیل می دهد، و زمانی که شما تصویرسازی مثبت از هدف خود انجام می دهید، به شکل ارتعاش و انرژی انجام می شود که شما را در مسیر درست قرار می دهد. دقیقاً همان ارتعاش، در واقع ذهن شما مانند فرستنده امواج به جهان، فرکانس مورد نظر خود را به چیزی که به دنبالش است می فرستد و همان فرکانس شما را دریافت می کند.

آیا با کپی برداری از رفتار تسلا موفق خواهیم شد؟

بله، در این بخش در مورد برخی از مهم ترین رازهای تسلا که بخشی از رفتار مثبت او هستند صحبت خواهیم کرد. پیشنهاد می کنیم نکات زیر را رعایت کنید:

  • جا نزدن: تسلا، جا نمی‌زده. یک داستان جالبی وجود داره که وقتی تسلا برای توماس ادیسون کار می‌کرده، ادیسون بهش میگه که «اگر یک سیستم انتقال برق خوب طراحی کنی بهت ۵۰ هزارتا میدم». تسلا هم که خوشحال و خرم از این قضیه مشغول طراحی میشه، بعد از مدتی میره و طرح تمام‌شده – که همین سیستم فعلی برق‌رسانی بوده – رو به ادیسون نشون میده. ادیسون هم بهش میگه «مشخصه که با شوخی امریکایی من آشنا نیستی، از پول خبری نیست». اما تسلا، طرحش رو به وستینگ‌هاوس ارائه میده و همچنان میشه مرد شماره یک میدان برق‌رسانی.
  • دنبال کردن علاقه: دنبال کردن علائق، واقعا بحث مهمی در موفق شدن انسان‌هاست. انسان‌های موفق معاصر هم اکثرا به این خاطر موفقند که در علائق خودشون قدم گذاشتند و کار کردند.
  • نترسیدن از بزرگ فکر کردن: فکر کردن به «ساخت لباس آیرن‌من» خیلی بزرگه؟ باشه، شما بهش فکر کنید. بسازیدش. پروتوتایپ بزنید. دقت کنید که خیلی از اختراعات، نتیجه فکر کردن به یک موضوع خیلی بزرگتر بودند.
  • ریسک کردن: ریسک کردن واقعا مهمه. قرار نیست همه کارهای ما، موفقیت صد رد صدی داشته باشند. اما قراره که همشون به ما تجربه اضافه کنند. پس اصلا و ابدا از این که ریسک کنید نترسید. حداقل تا وقتی ریسک کردن، براتون خطر جدی مالی یا جانی نداره 🙂
  • توجه نکردن به منتقدین: درسته، ما منتقدین و انتقادات رو می‌شنویم و ازشون استفاده می‌کنیم. «توجه نکردن» در اینجا چیه؟ اینه که نگذارید هجمه انتقادات کارتون رو زمین بزنه 🙂
  • لذت بردن از خود: همین دیگه، از نتیجه کارتون، هرچی که هست؛ لذت ببرید.
image 1652857951 - ارتباط نیکولا تسلا با قانون جذب چیست؟

معرفی برخی از اختراعات نیکولا تسلا

نیکولا تسلا یکی از بزرگترین مخترعان تاریخ است که کارش زندگی نسل های بعدی را برای همیشه در جهان تغییر داد. او صاحب بیش از 270 اختراع در 27 کشور، از جمله 112 پتنت در ایالات متحده است که به درستی جایگاه خود را در تاریخ تثبیت کرده است. با این حال، همه اختراعات تسلا تولید نشده اند. اکنون به هفت مورد از عجیب ترین اختراعات تسلا می پردازیم که هرگز ساخته نشده اند.

1. فرستنده انرژی بی سیم

به عنوان فردی که به طور کامل به برق متصل بود، جای تعجب نیست که بسیاری از اختراعات او در زمینه تولید و انتقال برق بوده است. چیزی که بسیاری از مردم نمی دانند این است که تسلا سعی کرد برجی بسازد تا برق را از طریق هوا منتقل کند.

۲. هواپیمای اولتراسونیک با پشتیبانی از برج های برق مستقر در زمین

زمانی که فناوری شارژ بی سیم چند سال پیش معرفی شد، به نظر یک فناوری انقلابی بود. با این حال، اگر نیکولا تسلا امروز زنده بود، ما را برای این خوشحالی سرزنش می کرد، زیرا در سال 1919 ایده یک ناو هواپیمابر اولتراسونیک را مطرح کرد که به طور کامل با انتقال بی سیم برق از برج های زمینی تغذیه می شد. می تواند در ارتفاع 12 کیلومتری از سطح زمین با سرعت 1600 کیلومتر در ساعت پرواز کند.

3. نیروی دریایی قابل کنترل از راه دور

در حالی که تسلا بیشتر به خاطر کارش در برق شهرت دارد، این تنها حوزه ای نیست که او در آن کار کرده است. یکی دیگر از زمینه های اصلی کار تسلا، فناوری نظامی بود. او نیز مانند آلفرد نوبل معتقد بود که بهترین راه برای جلوگیری از جنگ این است که آن را کاملاً بیهوده جلوه دهیم، یا شرکت کنندگان آنقدر فاجعه آمیز باشند که هیچ کس آنقدر عصبانی نباشد که جنگی را شروع کند یا درگیر آن شود.

. دوربین ذهن

یکی از عجیب ترین ایده های تسلا این بود که بتواند از افکار مردم عکس بگیرد. او در سال 1933 به خبرنگاران گفت: “در سال 1893، در حین انجام تحقیقات ویژه، متقاعد شدم که یک تصویر خاص در ذهن یک فرد باید تصویر مربوطه را در شبکیه چشم ایجاد کند که ممکن است با یک دستگاه مناسب خوانده شود. از افکار ما عکس بگیرید. اگر درست است که هر فکری تصویری را روی شبکیه منعکس می کند، می توان از آن عکس گرفت و سپس از روش های معمول برای نمایش آن استفاده کرد.

5. ماشین زلزله

در سال 1893، تسلا یک ویبراتور مکانیکی را به ثبت رساند که با بخار کار می کرد و می توانست از ارتعاشات آن برای تولید برق استفاده کند. همانطور که تسلا بعداً به خبرنگاران گفت، در حالی که دستگاه را برای آزمایش کالیبره می کرد، آزمایشگاه او در شهر نیویورک را تا حدی تکان داد که تقریباً تمام ساختمان ها را ویران کرد.

6. امواج جزر و مدی مصنوعی

تسلا در طول زندگی خود به ساخت سلاح هایی بسیار مخرب فکر می کرد که در صورت ساخت و استفاده از آنها می توانستند از نظر قدرت تخریب با بمب اتم رقابت کنند. یکی از این سلاح ها موج مصنوعی جزر و مد بود که تسلا معتقد بود آخرین دفاع در برابر نیروی دریایی دشمن است. امید تسلا ساخت بزرگترین سلاح دریایی بود تا کشورها دیگر نیروی دریایی نسازند و شرکت در هر جنگی برایشان بی فایده باشد.

7. پرتو مرگ

هفتمین اختراع عجیب نیکولا تسلا وسیله ای است به نام «پرتو مرگ» یا به قول تسلا «پرتو صلح». تسلا معتقد بود که شتاب دادن ایزوتوپ های جیوه به 48 برابر سرعت صوت پرتویی تولید می کند که انرژی کافی برای نابودی تمام ارتش ها از راه دور تولید می کند و تنها انحنای سطح زمین می تواند آن را محدود کند.

image 1652857972 - ارتباط نیکولا تسلا با قانون جذب چیست؟

نیکولا تسلا و ناپلئون هیل

ناپلئون هیل کیست؟ در قسمت اول اگر بخواهیم ناپلئون هیل را معرفی کنیم باید بگوییم که نام کامل او الیور ناپلئون هیل بوده و در 26 اکتبر 1883 در آمریکا به دنیا آمده است. بدون شک می توان هیل را یکی از مهم ترین و بدیع ترین نویسندگان سبک مدرن ادبیات موفقیت دانست، زیرا کتاب های او به ویژه عناوینی چون بیندیشید و ثروتمند شوید توانستند پرفروش ترین کتاب های خودآموز در زمان آزادی آنها موفقیت تاریخ ثبت شده است و به طرز شگفت انگیزی محبوبیت زیادی در بین همه مردم به دست آورده است.

در واقع، با گذشت زمان، ناپلئون هیل به مردی افسانه ای در تاریخ نوشتن کتاب در زمینه موفقیت تبدیل شد. ناپلئون هیل هر روز قوی تر از روز قبل جلو می رود و کتاب های متفاوتی با افق روشن تری می نویسد.

ناپلئون هیل به خودی خود بیوگرافی جذاب و خواندنی دارد. به همین منظور در این قسمت ابتدا نگاهی به بیوگرافی او در زمان های مختلف می اندازیم و شما را بیشتر با این شخصیت آشنا می کنیم. در واقع مروری بر زندگینامه ناپلئون به شما کمک می کند تا متوجه شوید که این مرد افسانه ای چگونه توانسته با وجود ناکامی های مختلف به نویسنده ای موفق تبدیل شود، راه موفقیت را در پیش بگیرد و کتاب های معروفی در این زمینه بنویسد.

image 1652857986 - ارتباط نیکولا تسلا با قانون جذب چیست؟

پس از کسب تجربیات و جانشینی های مختلف، در سال 1907 ناپلئون به منطقه آلاباما مهاجرت کرد و شرکت چوب بری خود را تأسیس کرد. رویدادهای مختلفی در اطراف شرکت رخ داد و حواشی مختلف ایجاد شده برای ناپلئون هیل باعث شد که در سال 1909 به واشنگتن دی سی برود و دانشگاه اتومبیل واشنگتن را افتتاح کند. دانشگاه او نیز در طول سال ها حواشی مختلفی داشت، با این حال ناپلئون هیل توانست این حواشی را به خوبی مدیریت کند و در سال 1910 با فلورانس الیزابت ازدواج کرد و صاحب سه فرزند شد. ناپلئون هیل پس از ازدواج هنوز فردی نبود که بخواهد در یک منطقه بماند و کار کند، به همین دلیل به همراه خانواده به شهرهای مختلف آمریکا رفت و در زمینه های مختلف فعالیت کرد. در این سالها بود که شهرت ناپلئون هیل به طرز چشمگیری افزایش یافت، حتی همانطور که او می گفت در طول جنگ جهانی اول و در روزهای پایانی جنگ به رئیس جمهور ویلسون مشاوره می داد.

منبع: https://1jazb.com/