از اهمیت اخلاق پزشکی تا اقتصاد سلامت در پیوند سلول‌های بنیادی
از اهمیت اخلاق پزشکی تا اقتصاد سلامت در پیوند سلول‌های بنیادی

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم جان بابایی دبیر علمی دوازدهمین کنگره سالیانه پزشکی و پرستاری پیوند سلول‌های بنیادی اظهارداشت: این کنگره با هدف ارتقا و بروز رسانی دانش همکاران و انتقال تجربیات آن‌ها برگزار شده است و نتابج مؤثری در کمک به بیماران خواهد داشت. وی افزود: اخلاق پزشکی و اقتصاد سلامت در این زمینه […]

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم جان بابایی دبیر علمی دوازدهمین کنگره سالیانه پزشکی و پرستاری پیوند سلول‌های بنیادی اظهارداشت: این کنگره با هدف ارتقا و بروز رسانی دانش همکاران و انتقال تجربیات آن‌ها برگزار شده است و نتابج مؤثری در کمک به بیماران خواهد داشت.

وی افزود: اخلاق پزشکی و اقتصاد سلامت در این زمینه از محورهای اصلی کنگره است. همچنین چالش‌های پیوند سلول‌های بنیادی خونساز در این کنگره مورد بحث و گفتگو قرار دارد.

جان بابایی خاطر نشان کرد: پیوند سلول‌های بنیادی خونساز یک طب نوین است لذا در حوزه اخلاق نکات مثبت و منفی دارد و متأسفانه برخی در حوزه زیبایی از این طب سو استفاده می‌کنند برای همین مبحث اخلاق را در این کنگره مورد توجه قرار دادیم.

ویوی بیان داشت: عمل پیوند سلول‌های بنیادی خونساز در مراکز دانشگاهی صورت می‌گیرد و موضوع تخلفات مربوط به جراحی‌های زیر زمینی و غیر قانونی است.