استان مأرب به زودی و به طور کامل آزاد می‌شود
استان مأرب به زودی و به طور کامل آزاد می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اعلام کرد که استان مأرب به زودی و به طور کامل آزاد می شود. وی با اعلام این خبر گفت که عملیات آزادسازی استان مأرب از ابتدای جنگ یمن آغاز شده و موضوع جدیدی نیست. این استان از همان […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اعلام کرد که استان مأرب به زودی و به طور کامل آزاد می شود.

وی با اعلام این خبر گفت که عملیات آزادسازی استان مأرب از ابتدای جنگ یمن آغاز شده و موضوع جدیدی نیست. این استان از همان آغاز جنگ یمن صحنه نبرد بود و همچنان نیز همین روند ادامه دارد و عناصر القاعده و داعش با حرکت از این استان، عملیات انجام می دهند.

محمد علی الحوثی خاطرنشان کرد: با یاری خدا، مأرب و دیگر مناطق یمن به زودی آزاد می شوند، ما با تجاوز و جنگی روبرو هستیم که عربستان سعودی، آمریکا، انگلیس، فرانسه و امارات بر ما تحمیل کردند و تمامی عوامل و شبه نظامیان سعودی و اماراتی و مزدوران داخلی علیه ما وارد عمل شدند و ما در حال دفاع از خود هستیم.

وی اظهار داشت: برخلاف اینکه دشمن سعودی اینطور تبلیغ می کند که گویی نیروهای دولت صنعاء در عملیاتی جدید به مأرب حمله کرده اند اما این عملیات، تدافعی است.

دور جدید عملیات آزادسازی استان نفت‌خیز و راهبردی مأرب از دو ماه پیش آغاز شده و نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به نزدیکی ورودی غربی شهر مأرب رسیده‌اند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد. این تجاوز نظامی هیچکدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن دهها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.