استقبال کابل از واکنش شورای امنیت به حملات هدفمند در افغانستان
استقبال کابل از واکنش شورای امنیت به حملات هدفمند در افغانستان

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آوا، وزارت امور خارجه افغانستان امروز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت افغانستان از بیانیه شورای امنیت سازمان ملل متحد که در آن حملات فزاینده و هدفمند علیه غیرنظامیان شدیداً محکوم شده است، استقبال می‌کند. وزارت امور خارجه افغانستان در این بیانیه تأکید کرد: همانگونه که در […]

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آوا، وزارت امور خارجه افغانستان امروز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت افغانستان از بیانیه شورای امنیت سازمان ملل متحد که در آن حملات فزاینده و هدفمند علیه غیرنظامیان شدیداً محکوم شده است، استقبال می‌کند.

وزارت امور خارجه افغانستان در این بیانیه تأکید کرد: همانگونه که در بیانیه شورای امنیت نیز آمده است، حملات شنیع تروریستی علیه کارمندان دولتی، رسانه‌ها، دادستان‌ها، مدافعان حقوق بشر، زنان سرشناس، کارمندان بهداشتی و امدادرسانان پس از آغاز مذاکرات صلح افزایش یافته اند. توقف خشونت‌ها و حملات هدفمند، زمینه را برای یک راه حل سیاسی در این کشور ایجاد می‌کند.

این در حالیست که شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای بدون اشاره به حضور نظامیان اشغالگر خارجی به عنوان منشأ ناامنی ها در افغانستان، با محکوم کردن حملات هدفمند و ابراز نگرانی نسبت به افزایش خشونت‌ها در این کشور اعلام کرد که «تامین صلح پایدار تنها از طریق روند جامع و فراگیر به سرپرستی و رهبری افغان‌ها امکانپذیر بوده و هدف آن آتش‌بس دائمی و توافق سیاسی فراگیر برای پایان دادن به بحران افغانستان است.