به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه پولتیکو، ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در گفتگویی مطبوعاتی در بروکسل اظهار کرد: هدف من هنوز تضمین پیوستن سوئدو فنلاند به ناتو در اسرع وقت ممکن است اما نمی‌توانم این مساله را تضمین کنم. این روزنامه در ادامه به نقل از استولتنبرگ نوشت: با وجود مخالفت‌های ترکیه، […]

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه پولتیکو، ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در گفتگویی مطبوعاتی در بروکسل اظهار کرد: هدف من هنوز تضمین پیوستن سوئدو فنلاند به ناتو در اسرع وقت ممکن است اما نمی‌توانم این مساله را تضمین کنم.

این روزنامه در ادامه به نقل از استولتنبرگ نوشت: با وجود مخالفت‌های ترکیه، هنوز در مورد عضویت این دو کشور در ناتو خوش‌بین هستم و این اولین باری نیست که یک یا چند عضو ناتو با سایر اعضا اختلاف‌نظر دارند.

نمایندگان سوئد و فنلاند در ناتو ۱۸ مه گذشته درخواست‌های خود برای عضویت در این پیمان را به استولتنبرگ ارائه دادند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: تا زمانی که سوئد و فنلاند موضعگیری خود را درباره تشکل‌های تروریستی مشخص نکنند، آنکارا هرگز از عضویت این کشورها در ناتو حمایت نخواهد کرد.

۲۰ ژوئن تعدادی از مسؤولان ترکیه، فنلاند و سوئد در بروکسل نشستی با نمایندگان ناتو داشتند و آنکارا از آن زمان موضعگیری خود را تغییر نداده و تاکید کرده نگرانی‌های منطقی دارد که باید برطرف شود.

انتهای پیام

منبع