• امروز : یکشنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 24 September - 2023

اضافه شدن ورزشکار به کاروان پارالمپیک فقط در ۲ رشته امکان پذیراست

  • 21 اسفند 1399 - 22:00
اضافه شدن ورزشکار به کاروان پارالمپیک فقط در ۲ رشته امکان پذیراست

هادی رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه پیش از این ترکیب کاروان ایران برای اعزام به پارالمپیک توکیو با حضور ۵۰ ورزشکار و ۲۰ مربی در ۱۰ رشته نهایی شده است، گفت: همان طور که اعلام شده همچنان احتمال تغییر این ترکیب وجود دارد اگر سهمیه جدیدی به دست بیاید و با سیاست‌های کمیته ملی پارالمپیک برای اعزام همخوانی داشته باشد.

وی تصریح کرد: در مجموع البته فقط در دو رشته دوومیدانی و جودو احتمال کسب سهمیه جدید و اضافه شدن ورزشکار به ترکیب کاروان وجود دارد. در سایر رشته‌ها احتمال اضافه شدن سهمیه جدید تقریباً ۹۹ درصد است.

سرپرست کاروان پارالمپیک ایران با یادآوری اینکه دوومیدانی کاران جانبازان و معلول و نابینای ایران در مسابقات بین المللی فزاع امارات صاحب ۱۴ مدال شدند، خاطرنشان کرد: قرار است کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) بر اساس ارزیابی‌های تکمیلی و محاسبه امتیازات کسب شده، ورزشکارانی که به واسطه مدال آوری در این رقابت‌ها صاحب سهمیه می‌شوند را مشخص کند. نتیجه این موضوع هنوز توسط IPC اعلام نشده است، فکر می‌کنم حداکثر تا دو سه هفته دیگر موضوع اطلاع رسانی شود.

رضایی خاطرنشان کرد: ۲۱ اسفندماه هم مسابقات داخلی دوومیدانی را خواهیم داشت. در این رقابت‌ها از نفراتی که سهمیه گرفته‌اند اما هنوز اعزام‌شان قطعی نیست، رکوردگیری می‌شود تا در صورت کسب حد نصاب لازم وارد فهرست کاروان شوند. به هر حال کمیته ملی المپیک سیاست‌هایی دارد که طبق آن در مورد دارندگان سهمیه و اعزام شدن یا نشدن‌شان تصمیم گیری می‌کند. این مسئله توسط بخش فنی این کمیته بررسی و نتیجه آن مشخص می‌شود.

وی در عین حال گفت: بعضاً سهمیه‌ها به نام فرد توزیع می‌شود اما در برخی موارد هم سهمیه به کشور اعطا می‌شود. با در نظر گرفتن این موضوع، رکورد ورزشکاران و لحاظ کردن کلاس بندی پزشکی آنها که باید تاییدیه داشته باشد، تصمیم نهایی کمیته ملی پارالمپیک در مورد ورزشکاران جدید ِکاروان گرفته می‌شود.

رضایی همچنین با تاکید بر اینکه در هر رشته و در هر کلاسی نفرات محدودی به پارالمپیک اعزام می‌شوند، تصریح کرد: در جودو هم احتمال اضافه شدن سهمیه جدید وجود دارد. اگر مسابقاتی برگزار شود و کلاس بندی صورت بگیرد امکان دارد که از این رشته هم سهمیه جدید داشته باشیم.

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو گفت: در هر صورت تا اردیبهشت ماه ترکیب این کاروان برای اعزام به توکیو نهایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ترکیب مصوب -تا به امروز- برای اعزام کاروان به بازی‌های پارالمپیک به این شرح است:

پاراتکواندو: ٢ ورزشکار و یک مربی
اگر مسابقاتی برای خانم‌ها برگزار شود و کسب سهمیه صورت بگیرد و سیاست‌های کمیته اجازه بدهد، سهمیه موردنظر اضافه می‌شود.

پاراتیراندازی: ٣ ورزشکار خانم و ٢ مربی
در بخش مردان ٢ سهمیه کسب شده که تا به امروز مطابق با سیاست‌ها نیستند، در صورتیکه طی ماه‌های آینده رکوردها ارتقا داشته باشد حتماً اعزام می‌شوند. ضمن اینکه اگر در رکورد فعلی خانم‌ها

پاراتیروکمان: ٤ ورزشکار مرد، یک ورزشکار زن، ٣ مربی
البته در این بخش ٦ سهمیه کسی شد، در صورتیکه وضعیت سهمیه‌های باقی مانده بر اساس سیاست‌ها به حد نصاب برسد، اضافه خواهد شد.

جودو نابینایان: ٢ ورزشکار کرد، یک مربی
این شانس وجود دارد که در مسابقات آتی سهمیه جدیدی کسب شود که در صورت کسب سهمیه و مطابق با سیاست‌ها باشد، اضافه می‌شوند.

پاراوزنه برداری: ٦ ورزشکار، ٢ مربی
سیاست‌های موردنظر اعمال می‌شود

دوومیدانی جانبازان و معلولان: ٥ ورزشکار، ٣ مربی
٤ سهمیه دیگر هم کسب شده که یا باید کلاس بندی آنها تایید شود یا رکورد خود را ارتقا دهند. ضمن اینکه همچنین فرصت برای کسب سهمیه وجود دارد.

دوومیدانی نابینایان: ٢ ورزشکار مرد، یک مربی
هر دو ورزشکاران شانس مدال طلا هستند، یکی از آنها

قایقرانی: یک ورزشکار خانم، یک مربی

والیبال نشسته: ١٢ ورزشکار، ٣ مربی

بسکتبال با ویلچر: ١٢ ورزشکار، ٢ مربی، یک تکنسین

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=656

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.