اعطای تسهیلات ۲۹ میلیارد تومانی برای تولید پلی اورتان‌های کفشی
اعطای تسهیلات ۲۹ میلیارد تومانی برای تولید پلی اورتان‌های کفشی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق نوآوری برای افزایش تولید پلی اورتان‌های زیره کفش ۲۹ میلیارد تومان تسهیلات به این شرکت اعطا کرده است. این شرکت دانش بنیان به فناوری تولید پلی‌اورتان کفشی(پلی‌استر پلی ‌ال و پیش پلمیر ایزوسیاناتی) دست یافته که در تولید زیره کفش کاربرد دارد. پلی‌‎اورتان […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق نوآوری برای افزایش تولید پلی اورتان‌های زیره کفش ۲۹ میلیارد تومان تسهیلات به این شرکت اعطا کرده است.

این شرکت دانش بنیان به فناوری تولید پلی‌اورتان کفشی(پلی‌استر پلی ‌ال و پیش پلمیر ایزوسیاناتی) دست یافته که در تولید زیره کفش کاربرد دارد. پلی‌‎اورتان به دسته‌ای از مواد شیمیایی گفته می‌شود که از واکنش پلی‌ال‌ها و ایزوسیانات‌ها به عنوان مواد اصلی تشکیل‌دهنده ساخته می‌شوند.

در صنایع تولید قطعات پلی‌اورتان گاهی از دو جزء استفاده می‌شود که هر کدام از این دو جزء ممکن است حاوی چند ترکیب باشد. یکی از این دو جزء، پیش پلیمر دی‌ال یا پلی‌ال، و جزء دیگر نوعی دی ایزوسیانات است. محصول مورد بررسی در این طرح، پلی‌اورتان گرید کفش است که مواد اولیه زیره کفش را تشکیل می‌دهد و شامل دو جزء اصلی پلی‌استر پلی‌ال و پیش پلیمرهای ایزوسیاناتی است.

ظرفیت اسمی طرح تولید پلی اورتان‌های کفشی در این شرکت دو هزار تن در سال است که با راه‌اندازی دو راکتور، ظرفیت اسمی کارخانه به ۱۰۵۰۰ تن خواهد رسید. همچنین ظرفیت علمی طرح پس از راه‌اندازی دو راکتور به ۸۴۰۰ تن خواهد رسید.

این شرکت دانش بنیان در سال ۱۳۹۲ تاسیس شده و در حوزه تولید، خرید، فروش، بسته‌بندی و توزیع مواد شیمیایی مجاز و پلیمری و رنگ و رزین فعالیت می‌کند.

منبع