اعلام زمان مسابقات هندبال انتخابی المپیک پاریس در قاره آسیا
اعلام زمان مسابقات هندبال انتخابی المپیک پاریس در قاره آسیا

به گزارش ایسنا، کنفدراسیون هندبال آسیا زمان برگزاری مسابقات آسیایی انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس را اعلام کرد. بر اساس آن مسابقات انتخابی المپیک مردان از ۲۸ مهر تا ۸ آبان ۱۴۰۲ (۲۰ تا ۳۰ اکتبر ۲۰۲۳) برگزار خواهد شد که تنها تیم قهرمان قاره المپیکی می‌شود. همچنین مسابقات آسیایی زنان نیز از ۴ تا ۱۳ […]

به گزارش ایسنا، کنفدراسیون هندبال آسیا زمان برگزاری مسابقات آسیایی انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس را اعلام کرد. بر اساس آن مسابقات انتخابی المپیک مردان از ۲۸ مهر تا ۸ آبان ۱۴۰۲ (۲۰ تا ۳۰ اکتبر ۲۰۲۳) برگزار خواهد شد که تنها تیم قهرمان قاره المپیکی می‌شود.
همچنین مسابقات آسیایی زنان نیز از ۴ تا ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ (۲۶ اگوست تا ۴ سپتامبر ۲۰۲۳) برگزار خواهد شد.
مسابقات المپیک ۲۰۲۴ پاریس از ۱۲مرداد ۱۴۰۳ آغاز می‌شود. در هندبال ۱۲ تیم در هر بخش زنان و مردان حضور خواهند داشت. سهمیه فرانسه به عنوان میزبان در هر دو بخش زنان و مردان تثبیت شده است.
قهرمان مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ و قهرمان مسابقات قاره‌ای (۴ قاره آمریکا، آسیا، اروپا و آفریقا) نیز سهمیه حضور در المپیک را کسب خواهند کرد. ۶ سهمیه باقی مانده ( درهر بخش زنان و مردان) توسط مسابقات انتخابی المپیک تعیین می‌شود. سه تورنمنت برای مردان و سه تورنمنت برای زنان تشکیل می‌شود و از هر رویداد دو تیم سهمیه المپیک خواهند گرفت.
انتهای پیام