افتتاح فاز دوم پیاده راه سلامت در شرق تهران
افتتاح فاز دوم پیاده راه سلامت در شرق تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، در مراسمی با حضور جلال بهرامی، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، حجت الاسلام والمسلمین آقامیری، عضو شورای اسلامی شهر تهران و محمدهادی علی احمدی، شهردار منطقه ۱۳ تهران، جمعی از معاونان و مدیران، پروژه‌های حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۳ تهران افتتاح و به بهره‌برداری رسید. در […]

به گزارش خبرگزاری مهر، در مراسمی با حضور جلال بهرامی، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، حجت الاسلام والمسلمین آقامیری، عضو شورای اسلامی شهر تهران و محمدهادی علی احمدی، شهردار منطقه ۱۳ تهران، جمعی از معاونان و مدیران، پروژه‌های حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۳ تهران افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
در این مراسم، فاز دوم پیاده راه سلامت، پارکینگ‌های درب اول و سوم سرخه حصار، خانه‌های دوچرخه با رویکرد آموزشی در سرای محلات، اصلاح هندسی و ایمن سازی خیابان مهربار، اصلاح هندسی و بازگشایی دوربرگردان خیابان پیروزی تقاطع امام علی (ع) افتتاح و به بهره برداری رسید.
همچنین، کلنگ احداث و مسقف سازی پایانه تاکسیرانی شهید کلاهدوز ضلع غرب ورودی مترو شهید کلاهدوز با هدف ساماندهی تاکسی‌های خطی و تسهیل در عبور و مرور به زمین زده شد.
شهردار منطقه ۱۳ در خصوص افتتاح فاز دوم پیاده راه سلامت به منظور ایجاد بستر مناسب جهت تشویق شهروندان به پیاده روی و توسعه شهر انسان محور گفت: این پروژه به طول ۱۴۰۰ متر اجرایی و کلیه موارد ایمنی، تجهیزات ترافیکی و مبلمان شهری نیز در این پروژه لحاظ شده است.
علی احمدی با اشاره به ایمنی سازی معابر پارک جنگلی سرخه حصار در پروژه قطب گردشگری شرق تهران و همچنین تسهیل در تردد وسایل نقلیه اظهار کرد: این منطقه اقدام به احداث دو پارکینگ روباز درب اول به مساحت چهار هزار و ۱۷۲ مترمربع و ظرفیت ۲۰۰ دستگاه و درب سوم به مساحت سه هزار و ۲۷۳ مترمربع و ظرفیت ۱۲۰ دستگاه کرده است.
شهردار منطقه ۱۳ در خصوص افتتاح خانه‌های دوچرخه با رویکرد آموزشی در سرای محلات ادامه داد: با هدف ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه، توسعه مُد حمل و نقل پاک در بین شهروندان و ایجاد فرهنگ نشاط و شادی در خانواده‌های محلات منطقه ۱۳ خانه‌های دوچرخه در سرای محلات آشتیانی و نیروی هوایی جانمایی شد.
وی با اشاره به مشخصات پروژه عملیات اصلاح هندسی و ایمن سازی رفیوژ میانی خیابان مهربار گفت: این پروژه حدفاصل میدان چایچی تا میدان اطلاعات جهت روانسازی و کانالیزه کردن حرکات وسایل نقلیه و تسهیل در عبور و مرور و کاهش بار ترافیکی به اجرا درآمد.
همزمان با افتتاح و بهره برداری پروژه‌های ترافیکی، اختتامیه آموزواره پاییزی حرکت نیز با شرکت ۴۴۷ کودک و نوجوان در بخش‌های عکس، فیلم یک دقیقه‌ای، نقاشی و خاطره نیز برگزار شد.