افزایش تیم‌های لیگ عربستان ارتباطی به AFC ندارد!
افزایش تیم‌های لیگ عربستان ارتباطی به AFC ندارد!

به گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون فوتبال عربستان احتمالاً از سال آینده مسابقات لیگ این کشور را با افزایش دو باشگاه دیگر و با حضور ۱۸ تیم برگزار می‌کند. این تصمیم شایعاتی را مبنی بر اجبار و الزام کنفدراسیون فوتبال آسیا به سعودی‌ها برای افزایش تعداد تیم‌های لیگ و در نتیجه افزایش تعداد مسابقات در پی […]

به گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون فوتبال عربستان احتمالاً از سال آینده مسابقات لیگ این کشور را با افزایش دو باشگاه دیگر و با حضور ۱۸ تیم برگزار می‌کند.
این تصمیم شایعاتی را مبنی بر اجبار و الزام کنفدراسیون فوتبال آسیا به سعودی‌ها برای افزایش تعداد تیم‌های لیگ و در نتیجه افزایش تعداد مسابقات در پی داشت.
روزنامه «الریاضیه» عربستان تاکید کرد که این تصمیم ارتباطی به AFC ندارد و دلیل آن ایجاد رقابت و هیجان بیشتر در مسابقات لیگ همانند کشورهای دیگر از جمله اسپانیا است.
علاوه بر این، «نعیم البکر» رئیس کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال عربستان تایید کرد که افزایش تیم‌های سوپر لیگ عربستان هیچ ارتباطی با تعداد بازی‌های تایید شده توسط کنفدراسیون برای اعمال این قانون ندارد.
وی گفت: استاندارد کنفدراسیون فوتبال آسیا ۲۷ مسابقه در هر فصل برای تیم‌های یک لیگ حرفه‌ای است و فدراسیون عربستان از تعداد بازی‌های مربوط به این استاندارد فراتر رفته است.