افزایش سرعت وزش باد در شمال کشور/ ارتفاع موج به ۲.۵ متر در دریای خزر می‌رسد
افزایش سرعت وزش باد در شمال کشور/ ارتفاع موج به ۲.۵ متر در دریای خزر می‌رسد

به گزارش ایسنا،سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ افزایش سرعت باد با جهت غربی-شمال غربی وافزایش ارتفاع موج در ساحل به بیش از ۱.۵متر و در فراساحل تا ۲.۵ متر از ظهر دوشنبه (۱۵ فروردین) تا ظهر سه‌شنبه (۱۶ فروردین) در دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران، گلستان خبر داد. در […]

به گزارش ایسنا،سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ افزایش سرعت باد با جهت غربی-شمال غربی وافزایش ارتفاع موج در ساحل به بیش از ۱.۵متر و در فراساحل تا ۲.۵ متر از ظهر دوشنبه (۱۵ فروردین) تا ظهر سه‌شنبه (۱۶ فروردین) در دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران، گلستان خبر داد.

در این شرایط جوی خطر آسیب به قایق های سبک و تفریحی، احتمال خسارت به قفس‌ها و پاره شدن تورهای صیادی و خطر خسارت به تاسیسات دریایی به‌ویژه در نیمه شرقی دریا وجود دارد.

سازمان هواشناسی محدودیت در تردد با قایق و شناورهای سبک و تفریحی، احتیاط در فعالیت‌های دریایی به‌ویژه در مناطق فراساحل و اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت را توصیه می کند.

به گزارش ایسنا، هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام

منبع