افزایش ۱۳۰ درصدی تردد خودرو در محورهای استان مرکزی
افزایش ۱۳۰ درصدی تردد خودرو در محورهای استان مرکزی

به گزارش خبرنگار مهر، به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی، علی زندی فر اظهار کرد: پنج میلیون و ۴۳۸ هزار و ۵۱۶ دستگاه وسیله نقلیه در تحلیل تردد ۶۸ جاده شریانی مجهز به ترددشمار برخط در این مدت در جاده‌های استان مرکزی تردد کردند که نسبت به مدت […]

به گزارش خبرنگار مهر، به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی، علی زندی فر اظهار کرد: پنج میلیون و ۴۳۸ هزار و ۵۱۶ دستگاه وسیله نقلیه در تحلیل تردد ۶۸ جاده شریانی مجهز به ترددشمار برخط در این مدت در جاده‌های استان مرکزی تردد کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن روند افزایشی داشته‌است.

وی افزود: وسایل نقلیه سنگین ۱۹ درصد این ترددها را در جاده‌های استان مرکزی به خود اختصاص داده‌اند که تردد این وسایل نقلیه نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن چهار درصد افزایش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: یک میلیون و ۳۲ هزار و ۵۶۵ وسیله نقلیه در این مدت به جاده‌های این استان وارد شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۸۵ درصد افزایش یافته است.

زندی فر بیان کرد: یک میلیون و ۲۳ هزار و ۷۳۶ وسیله نقلیه نیز در این مدت از جاده‌های استان مرکزی خارج شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۸۴ درصد افزایش یافته‌است.

وی تردد اتوبوس در جاده‌های استان مرکزی، را ۳۸ هزار و ۷۸۲ دستگاه عنوان کرد و گفت: تردد این خودروها در جاده‌های استان نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱۶ درصد افزایش یافته‌است.

به گفته مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی، ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده است.