اقدامات نوآورانه راهکار اصلی کاهش مشکلات محیط زیستی است
اقدامات نوآورانه راهکار اصلی کاهش مشکلات محیط زیستی است

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه اختتامیه بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست اظهار داشت: نفت، گاز، انرژی و خودرو به جهت بهتر زندگی کردن در نظر گرفته شده و این باید توجه داشت زندگی در بستر محیط زیست سالم شکل می‌گیرد و اگر محیط […]

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه اختتامیه بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست اظهار داشت: نفت، گاز، انرژی و خودرو به جهت بهتر زندگی کردن در نظر گرفته شده و این باید توجه داشت زندگی در بستر محیط زیست سالم شکل می‌گیرد و اگر محیط زیست سبز و آرامش داشته باشیم توانسته ایم گام‌های موفقیت را طی کنیم.
وی افزود: توجه به محیط زیست در رأس برنامه‌های علمی، اقتصادی و توسعه کشور است و برای اینکه محیط زیست خوبی داشته باشیم دو راه بیشتر نداریم یا اینکه بسیار هزینه کنیم که این چندان مقدور نیست و یا اینکه از راههای نوآورانه بهره مند شویم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اگر از راهکارهای نوآورانه بهره مند شویم قطعاً موفق تر خواهیم بود و کارها با سرعت بیشتری پیش می‌رود.
وی با اشاره به فعالیت صندوق ملی محیط زیست گفت: هزار میلیارد تومان باید از عوارض آلایندگی به این صندوق طی سال گذشته واریز می‌شد و ما هم اعلام آمادگی کردیم تا همه عوارض آلایندگی در صندوق محیط زیست تجمیع شود.
دهقانی گفت: انشاالله با توجه هر چه بیشتر به موضوعات فناورانه می‌توانیم در جهت رفع مشکلات زیست محیطی اقدام کنیم و ما برنامه‌های خوبی را در این راستا در نظر گرفته ایم.