اقدام شبکه آمریکایی در حذف تایوان از نقشه چین/ پکن واکنش نشان داد
اقدام شبکه آمریکایی در حذف تایوان از نقشه چین/ پکن واکنش نشان داد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، کنسولگری چین در شهر نیویورک آمریکا به شدت از اقدام شبکه «ان بی سی» که انحصار پخش بازی های المپیک در آمریکا را در اختیار گرفته، انتقاد کرد. دلیل این انتقاد اقدام این شبکه تلویزیونی در نمایش دادن نقشه ای از چین است که در آن جزیره […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، کنسولگری چین در شهر نیویورک آمریکا به شدت از اقدام شبکه «ان بی سی» که انحصار پخش بازی های المپیک در آمریکا را در اختیار گرفته، انتقاد کرد.

دلیل این انتقاد اقدام این شبکه تلویزیونی در نمایش دادن نقشه ای از چین است که در آن جزیره تایوان و دریای چین جنوبی حذف شده است.

به گفته کنسولگری چین، این اقدام شبکه آمریکایی توهینی به شرافت و احساسات مردم چین است و ان بی سی باید به دنبال رفع این اشتباه باشد.

این در حالی است که حین پخش تصاویری از ورزشکاران چینی در مراسم افتتاح المپیک توکیو، گزارشگر ان بی سی به تکرار ادعاهای حقوق بشری علیه چین نیز پرداخته است.

وزارت دفاع ژاپن نیز در گزارش سالانه خود که هفته پیش منتشر شد؛ تایوان را از نقشه چین حذف کرده بود.

ژاپن همپیمان نظامی آمریکا محسوب می شود و گمان می رود که از تنش های دنیای ایندوپاسیفیک به عنوان دستاویزی برای ایفای نقشی بزرگتر در عرصه جهانی استفاده خواهد کرد.

آمریکا و متحدانش در ادامه سیاست چرخش به ایندوپاسیفیک که مبتنی بر مهار قدرت یابی چین است، به تحریک جریان های جدایی طلب مناطق تابع این کشور از جمله تایوان، هنگ کنگ و تبت روی آورده اند.