اقدام فدراسیون فوتبال برای نوجوانان و جوانان در سال تعطیلی آسیایی
اقدام فدراسیون فوتبال برای نوجوانان و جوانان در سال تعطیلی آسیایی

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، در تقویم سال ۲۰۲۱ کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچ تورنمنت رسمی ملی برای رده‌های نوجوانان و جوانان تدارک دیده نشده است. همین مساله عملاً باعث تعطیلی اردو و تمرینات تیم‌های نوجوانان و جوانان شده است. کمیته جوانان اما با توجه به تغییرات صورت گرفته در […]

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، در تقویم سال ۲۰۲۱ کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچ تورنمنت رسمی ملی برای رده‌های نوجوانان و جوانان تدارک دیده نشده است. همین مساله عملاً باعث تعطیلی اردو و تمرینات تیم‌های نوجوانان و جوانان شده است.

کمیته جوانان اما با توجه به تغییرات صورت گرفته در مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ در نظر دارد پروژه استعدادیابی سراسری برای این دو تیم را در سطح کشور آغاز کند.

به همین ترتیب قرار است در آینده‌ای نزدیک با برگزاری یک وبینار معیارهای انتخاب استعدادیاب هر استان به هیات‌های استانی اعلام شود. بعد از این اتفاق است که زیر نظر مستقیم میرشاد ماجدی و همکارانش در کمیته جوانان فدراسیون، بهترین‌های کشور طی سه مرحله استعدادیابی برای تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان انتخاب خواهند شد.

طبق سیستم جدید برگزاری مسابقات در قاره آسیا، رده سنی تیم نوجوانان از زیر ۱۶ سال به زیر ۱۷ سال و هم چنین رده سنی تیم جوانان از زیر ۱۹ سال به زیر ۲۰ سال تغییر کرده است. از این رو یک تیم زیر ۱۵ سال هم در این مراحل از استعدادیابی برای تیم‌های ملی از بهترین‌های کشور برای پشتوانه سازی فوتبال نوجوانان و جوانان انتخاب خواهد شد.