الحاق کرانه باختری بدون موافقت بایدن اجرایی نخواهد شد
الحاق کرانه باختری بدون موافقت بایدن اجرایی نخواهد شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که طرح الحاق کرانه باختری بدون موافقت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هرگز صورت نخواهد گرفت. وی به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره ای نکرد. طرح الحاق کرانه باختری به عنوان بخشی از قرارداد ننگین موسوم به […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که طرح الحاق کرانه باختری بدون موافقت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هرگز صورت نخواهد گرفت.

وی به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره ای نکرد. طرح الحاق کرانه باختری به عنوان بخشی از قرارداد ننگین موسوم به معامله قرن در دوره دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا مطرح شد اما اجرای آنکه قرار بود در تاریخ ۱۱ تیر سال ۹۹ آغاز شود به تعویق افتاد.

در حقیقت، طرح الحاق کرانه باختری به دنبال رسمی کردن الحاق شهرک‌های صهیونیست نشین در بخش‌های کرانه باختری فلسطین به اراضی تحت اشغال تل آویو است. طبق آخرین برآوردها، طرح مد نظر صهیونیست‌ها ۶۰ درصد از اراضی کرانه باختری را شامل می‌شود. این ۶۰ درصد از اراضی کرانه باختری ۵ منطقه را در بر می‌گیرند که رژیم صهیونیستی به دنبال الحاق آنها به اراضی تحت سیطره خود است.