• امروز : شنبه - ۱۸ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 9 December - 2023

الزام فدراسیون‌ها بر برگزاری «مجامع عمومی سالیانه» به خاطر «پول»

  • ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۷:۵۳
الزام فدراسیون‌ها بر برگزاری «مجامع عمومی سالیانه» به خاطر «پول»

به گزارش خبرنگار مهر، از جمله الزامات وزارت ورزش برای فدراسیون‌ها در مورد «مجمع عمومی سالیانه» و برگزاری همه ساله آنهاست به این صورت که فدراسیون‌ها باید هر سال نسبت به برگزاری مجمع عمومی سالیانه اقدام کرده و طی آن گزارش عملکرد خود در حوزه‌های مختلف مربوط به سال قبل را به اعضای مجمع ارائه دهند.

بر این اساس وزارت ورزش بازه زمانی اول اردیبهشت ماه تا ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ را به عنوان زمان مورد نظر برای برگزاری مجمع عمومی سالیانه فدراسیون‌ها در سال جدید تعیین کرده است تا بر اساس زمان پیشنهادیِ خود فدراسیون‌ها در این فاصله زمانی اقدام به برگزاری مجامع آنها کند.

تاکنون برخی فدراسیون‌ها از جمله جودو، وزنه برداری، کوهنوردی و صعودهای ورزشی، سوارکاری، اسکواش و ورزش‌های کارگری نسبت به اعلام زمان پیشنهادی خود به وزارت ورزش اقدام کرده‌اند و قاعدتاً دیگر فدراسیون‌ها هم باید اقدام لازم در این زمینه را داشته باشند چرا که وزارت ورزش بر برگزاری مجامع عمومی سالیانه فدراسیون‌ها به عنوان یکی از ملاک‌های اصلی در حمایت مالی از فدراسیون‌ها تاکید دارد.

مهدی مستجاب الدعوه معاون امور مجامع دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در وزارت ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه و در کل «لزوم برگزاری هر ساله مجامع عمومی سالیانه توسط فدراسیون ها» گفت: طبق سیستم الکترونیکی دولت، پرداختی به دستگاه‌های دولتی و حمایت مالی از آنها بر اساس حسابرسی و گزارش و مصوبات آن انجام می‌شود. در مجمع عمومی فدراسیون‌ها عملکرد یک ساله توسط رئیس و گزارش مالی همراه با مستندات آن توسط خزانه دار ارائه می‌شود. ضمن اینکه استانداردهای انجام امور مالی در چارچوب مقررات که قبلاً توسط حسابرس انجام شده نیز در اختیار اعضای مجمع قرار می‌گیرد تا بررسی و تصمیم گیری لازم در مورد آنها انجام شود.

وی تصریح کرد: این بررسی‌ها، مصوبات و در کل خروجی آنها نیاز است تا وزارت ورزش بر اساس آن پرداختی به فدراسیون‌ها را انجام دهد. بدون این مصوبات پرداختی و در کل حمایت مالی از فدراسیون‌ها منع قانونی دارد.

مستجاب الدعوه تصریح کرد: مجمع فدراسیون‌ها بالاترین رکن تصمیم گیری در فدراسیون‌ها تلقی می‌شوند. هر آنچه باید برای سال جدید در چارچوب مقررات گنجانده شود باید در مجمع مطرح و توسط اعضا تصویب شود. به همین دلیل برگزاری مجمع سالیانه برای تصویب گزارش‌های مالی و ادامه آن ضروری است.

معاون امور مجامع دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در وزارت ورزش همچنین بر برگزاری وبینار مجامع عمومی سالیانه فدراسیون‌ها در سال ۱۴۰۰ تاکید کرد و گفت: به خاطر ادامه پاندمی کرونا همچنان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید است. به همین دلیل امسال هم مانند سال گذشته مجامع عمومی سالیانه را به صورت وبینار برگزار می‌کنیم به خصوص که اینگونه در مدیریت هزینه‌ها و کاهش آنها نتیجه می‌گیریم.

مستجاب الدعوه با تاکید بر اینکه محور مجمع عمومی فدراسیون‌ها در هر سال مربوط به گزارش عملکرد و مالی سال قبل است، گفت: وزارت ورزش برای نخستین بار مجمع عمومی سالیانه فدراسیون‌ها مربوط به سال ۹۷ و ۹۸ را به طور کامل طی سال ۹۸ و ۹۹ برگزار کرد. قصد داریم در بازه زمانی اول اردیبهشت ما تا ۳۱ تیرماه هم مجامع سال ۹۹ را به طور کامل برگزار کنیم.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=10014

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.