امتیاز فدراسیون تنیس روی میز برای برادران عالمیان
امتیاز فدراسیون تنیس روی میز برای برادران عالمیان

به گزارش ایسنا، مهرداد علی قارداشی در حاشیه مجمع سالیانه فدراسیون تنیس روی میز در مورد اعزام تیم زنان به قهرمانی جهان گفت: ابتدا قرار نبود اعزام شوند چون بی‌پولی زیاد بود اما خوشبختانه منابعش رسید. پیش‌بینی ما برای قیمت بلیت زیر ۱۰۰ میلیون بود اما الان حدود ۲۰۰ میلیون شده است. با خانم کاظمی […]

به گزارش ایسنا، مهرداد علی قارداشی در حاشیه مجمع سالیانه فدراسیون تنیس روی میز در مورد اعزام تیم زنان به قهرمانی جهان گفت: ابتدا قرار نبود اعزام شوند چون بی‌پولی زیاد بود اما خوشبختانه منابعش رسید. پیش‌بینی ما برای قیمت بلیت زیر ۱۰۰ میلیون بود اما الان حدود ۲۰۰ میلیون شده است. با خانم کاظمی پور و آقای صالحی‌امیری صحبت کردیم و کمک کردند تا تیم را بفرستیم.

اوافزود: تیم کامل یعنی پنج ورزشکار با مربی را می فرستیم اما خودم بخاطر هزینه‌ها نمی‌روم. در این هفت سالی که آمده‌ام اولین مسابقه جهانی‌ای است که نمی‌روم. همیشه در قهرمانی جهان جلسه برگزار می‌شد اما این بار گفتند جلسه‌ نیست و من هم بابت هزینه‌ها نمی‌روم.

او در پاسخ به این سوال که آیا اردوی پسران را به این دلیل در بابل برگزار می‌کنید که نوشاد و نیما آنجا هستند، بیان کرد: شرایط محل مسابقات جهانی شبیه تهران نیست. از طرفی از سه نفر اصلی ما دو نفرشان بابل هستند و چه بهتر که از نظر فنی و روانی با آنها هماهنگ باشیم. نوشاد هم متاهل است و اینگونه مجبور نمی‌شود همسرش را هم به تهران بیاورد.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در واکنش به اینکه گفته می‌شود فدراسیون برای برادران عالمیان امتیازات ویژه‌ای در نظر می‌گیرد، گفت: نوشاد بعد از ۵۰ سال برای ما در بازی‌های آسیایی مدال گرفت. من یک بار به محضر مقام معظم رهبری رفته‌ام که آن هم به بهانه برنز نوشاد بود، یعنی مهم است. ما باید حرمت هر کسی را حفظ کنیم و اینگونه نباشد که زیاد بها بدهیم یا اینکه لج کنیم و بگوییم شما را که از همه بهتر هستید می‌زنیم تا بقیه حساب کار دستشان بیاید.

او در این مورد افزود: در بحث داوری هم بعضی می‌گویند چرا همیشه خانم رضایی را معرفی می‌کنید اما ما داوران را معرفی می‌کنیم و فدراسیون جهانی گزینش می‌کند. الان این بار خانم هروی انتخاب شده است. چند روز پیش شنیدم یک رشته‌هایی می گفتند حق ما را در داوری خورده‌اند و باید داور خوب تربیت کنید که آنجا دفاع کنند. این اتفاق برای ما هم افتاده اما همکارانمان نگذاشتند حق ما ضایع شود. درست است که نباید پارتی بازی کنند اما حواسشان به حق ایران هم هست.  

قارداشی در مورد اینکه هدایی به رقیبی جدی برای برادران عالمیان در کسب سهمیه المپیک تبدیل شده است، گفت: از دوره قبل چند سال گذشته است. همین بازی‌های قونیه را نباید با باکو مقایسه کرد چون پنج سال گذشته و اگر تیمی قوی یا ضعیف شده مربوط به گذر زمان است. قوی شدن هدایی را به فال نیک می‌گیریم. این به نفع تنیس روی میز کشور است چون در هر رشته ورزشی رقیب باشد، ‌تلاش بیشتر می‌شود و از این بابت خوشحال هستیم.

او در مورد اینکه توقع از تنیس روی میز بالا رفته است، گفت: از این بابت خوشحال هستیم و بیشتر تلاش می‌کنیم. ما این امید را داریم که برای اولین بار در بخش تیمی سهیمه المپیک بگیریم. یکی از دلایل این امید حضور هدایی در کنار برادران عالمیان است.

انتهای پیام