امدادرسانی به ۱۸ هزار نفر در حوادث جوی سه روز گذشته
امدادرسانی به ۱۸ هزار نفر در حوادث جوی سه روز گذشته

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی ولی پور با اشاره به گزارش خدمات امداد و نجات در حوادث جوی از ۲۱ تا ۲۴ اسفند تا ساعت ۸ صبح، گفت: ۲۲ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، فارس، قم، گلستان، گیلان، لرستان، […]

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی ولی پور با اشاره به گزارش خدمات امداد و نجات در حوادث جوی از ۲۱ تا ۲۴ اسفند تا ساعت ۸ صبح، گفت: ۲۲ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، فارس، قم، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد متأثر از حوادث جوی بوده است.

وی با اشاره به اینکه امدادگران و نجاتگران هلال احمر به هموطنان در ١٠١ محور کوهستانی و ٨ شهر امدادرسانی کرده‌اند، افزود: ۱۸ هزارو ۷۶۶ نفر از خدمات امداد و نجات هلال احمر برخوردار و از این تعداد ۵۷۳۳ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه با تلاش نیروهای امدادی هلال احمر ۸۹ نفر به مناطق امن منتقل شده‌اند، تاکید کرد: ۲۲ نفر هم که بر اثر حوادث جوی مصدوم شده بودند، توسط نیروهای هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند. ۳۴ واحد مسکونی هم از آب تخلیه شد.

ولی پور افزود: ۹۰۱ امدادگر و نجاتگر در قالب ۲۳۸ تیم عملیاتی ضمن امدادرسانی به هموطنان متأثر از حوادث جوی، ۱۳ هزار و ۵۹۸ تخته پتو، ۲۹۹۳ بسته غذایی، ۲۶۶۳ قرص نان، ۴۲۶ بطری آب معدنی، ۲۹۳ قوطی کنسرو، ۶۴ کیلوگرم خرما و ۱۱۷ بسته بیسکوئیت هم میان متاثران توزیع کردند.