انتخابات رژیم صهیونیستی به دور چهارم کشیده شد
انتخابات رژیم صهیونیستی به دور چهارم کشیده شد

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری اسپوتنیک در پوشش چهارمین انتخابات پارلمانی در اراضی اشغالی در طول دو سال گذشته اعلام کرد که رقابت‌های دوباره برای کسب اکثریت ۱۲۰ کرسی پارلمان رژیم صهیونیستی موسوم به «کنیست» امروز صبح آغاز شده است. این در حالیست که در انتخابات گذشته کنیست، هیچیک از احزاب رژیم صهیونیستی موفق به […]

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری اسپوتنیک در پوشش چهارمین انتخابات پارلمانی در اراضی اشغالی در طول دو سال گذشته اعلام کرد که رقابت‌های دوباره برای کسب اکثریت ۱۲۰ کرسی پارلمان رژیم صهیونیستی موسوم به «کنیست» امروز صبح آغاز شده است.

این در حالیست که در انتخابات گذشته کنیست، هیچیک از احزاب رژیم صهیونیستی موفق به کسب اکثریت نشده بودند.

بن‌بست سیاسی در فلسطین اشغالی در دسامبر ۲۰۱۸ و پس از آن آغاز شد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اولین انتخابات را کلید زد.

ائتلاف شکننده احزاب لیکود و آبی و سفید باعث شد برای چهارمین بار انتخابات پارلمانی در اراضی اشغالی برگزار شود.

حزب راستگرای لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو و حزب «یش عتید» به ریاست «یائیر لیپید» رقبای اصلی در این انتخابات هستند.

پارلمان رژیم صهیونیستی ۱۲۰ کرسی دارد و ائتلاف حزبی که بتواند بیش از نیمی از کرسی‌ها را بدست آورد، شانس نخست تشکیل کابینه است.

بنیامین نتانیاهو با پرونده فساد مالی و کارنامه منفی خود در مدیریت بحران کرونا و شرایط اقتصادی با مشکلات متعدی مواجه است به نحوی که صهیونیست‌ها تا کنون بیش از ۳۸ هفته است که شنبه‌ها در اعتراض به حضور وی در تصدی نخست وزیری به خیابان‌ها می‌آیند.

3630037 - انتخابات رژیم صهیونیستی به دور چهارم کشیده شد

با توجه به شرایط موجود، در حالی انتخابات کنیست در فلسطین اشغالی برای چهارمین بار طی دو سال گذشته برگزار می‌شود که بسیاری از تحلیلگران احتمال برگزاری دور پنجم را بعید نمی‌دانند.