انتخاب بهترین‌های سال ورزش ایران توسط شبکه ورزش
انتخاب بهترین‌های سال ورزش ایران توسط شبکه ورزش

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه ورزش سیما، پیش از این ویژه برنامه «یکصد» در شبکه ورزش سیما اقدام به انتخاب بهترین‌های قرن ورزش ایران کرد، این شبکه از امسال نیز تصمیم گرفته است عهده‌دار برگزاری نظرسنجی بهترین‌های سال ورزش ایران باشد. از این رو دبیرخانه انتخاب بهترین‌های سال ۱۴۰۱ ورزش ایران، […]

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه ورزش سیما، پیش از این ویژه برنامه «یکصد» در شبکه ورزش سیما اقدام به انتخاب بهترین‌های قرن ورزش ایران کرد، این شبکه از امسال نیز تصمیم گرفته است عهده‌دار برگزاری نظرسنجی بهترین‌های سال ورزش ایران باشد.

از این رو دبیرخانه انتخاب بهترین‌های سال ۱۴۰۱ ورزش ایران، از ابتدای تابستان پیش رو، آغاز به کار خواهد کرد و تا پایان سال با پشت سر گذاشتن شش مرحله، فرآیند انتخاب را پیش خواهد برد.

مراحل فرآیند انتخاب بهترین‌های سال ورزش ایران به شرح زیر است:

۱.  معرفی ورزشکاران برتر توسط ادارات کل و هیأت‌های استانی 
۲. معرفی نامزدهای برتر هر رشته توسط فدراسیون‌ها
۳. امتیازدهی به نامزدهای اولیه توسط کاپیتان‌ها و سرمربیان رده های مختلف و در دو بخش زنان و مردان 
۴.ارزیابی نامزدهای معرفی شده بر اساس ضوابط اعلامی دبیرخانه جشنواره در هیات انتخاب
۵. تجمیع امتیازات و انتخاب گزینه‌های نهایی توسط هیأت داوران
۶. رای‌گیری مردمی برای انتخاب بهترین‌های سال

 رویکرد این جشنواره،  فرهنگی ـ ورزشی خواهد بود و قهرمانی‌ها، پیروزی‌ها یا موفقیت‌های حرفه‌ای به عنوان تنها ملاک انتخاب بهترین‌ها نخواهد بود؛ بلکه نگاهی هویتی و فرهنگی نیز در عناوین جوایز و انتخاب بهترین‌ها دخیل خواهد بود. 

جامعه ورزش هم می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون این جشنواره از طریق شماره پیامک ۳۰۰۰۰۹۱۷ به دبیرخانه این جشنواره اعلام کنند.

اختتامیه این جشنواره، در اسفندماه سال جاری در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما و با حضور مدیران صدا و سیما و مدیران ورزش کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

منبع