انجام ۳۰ هزار عمل جراحی در طرح سلامت نوروزی اورژانس
انجام ۳۰ هزار عمل جراحی در طرح سلامت نوروزی اورژانس

به گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند در حاشیه بازدید نوروزی از پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی تا به امروز ۱۰ هزار و ۹۰۰ عمل جراحی اورژانسی انجام شده است. وی با بیان اینکه در طرح سلامت نوروزی سازمان اورژانس کشور با ۵۷۰۰ دستگاه آمبولانس و ۴۸ فروند بالگرد در […]

به گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند در حاشیه بازدید نوروزی از پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی تا به امروز ۱۰ هزار و ۹۰۰ عمل جراحی اورژانسی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در طرح سلامت نوروزی سازمان اورژانس کشور با ۵۷۰۰ دستگاه آمبولانس و ۴۸ فروند بالگرد در آمادگی کامل قرار دارد، گفت: تخت‌های ویژه تمام بیمارستان‌ها فعال است و متخصصان در مراکز درمانی و درمانگاه‌ها حضور دارند.

به گفته رئیس اورژانس کشور در طرح سلامت نوروزی تا به امروز ۴۷۴ هزار نفر به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که تعداد ۱۰۵ نفر از آن‌ها بستری شده‌اند. همچنین ۱۰ هزار و ۹۰۰ عمل جراحی اورژانسی و ۱۹ هزار و ۹۰۰ عمل جراحی الکتیو انجام شده است که این آمار نشان دهنده فعال بودن پزشکان و کادر درمان سراسر کشور در ایام نوروز است.

وی از افزایش سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته نیز خبر داد و گفت: از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی تا به امروز ۹۹۴۰ مصدوم حوادث ترافیکی توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده‌اند که نسبت به سال گذشته این آمار افزایش پیدا کرده است.