انگلستان به تکواندوکاران ایران برای گرندپری منچستر ویزا نداد!
انگلستان به تکواندوکاران ایران برای گرندپری منچستر ویزا نداد!

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون تکواندو، سومین مرحله از رقابت‌های گرندپری در سال ۲۰۲۲ امروز جمعه ۲۹ مهرماه در حالی با حضور ۲۵۶ تکواندوکار از ۶۱ کشور به میزبانی انگلستان در منچستر آغاز شد که ملی پوشان ایران به دلیل صادر نشدن روادید از سوی سفارت انگلستان در آنکارا، حضور در این […]

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون تکواندو، سومین مرحله از رقابت‌های گرندپری در سال ۲۰۲۲ امروز جمعه ۲۹ مهرماه در حالی با حضور ۲۵۶ تکواندوکار از ۶۱ کشور به میزبانی انگلستان در منچستر آغاز شد که ملی پوشان ایران به دلیل صادر نشدن روادید از سوی سفارت انگلستان در آنکارا، حضور در این مسابقات را از دست دادند.
دعوت نامه رقابت‌های گرندپری برای تکواندوکاران واجد شرایط حضور، از سوی فدراسیون جهانی ارسال می شود. هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو در سفر خود به فرانسه و در حاشیه مسابقات گردندپری پاریس، روز ۱۳ شهریورماه در جلسه ای که با رئیس فدراسیون جهانی داشت، از دکتر «چو» درخواست کرد با توجه به تجربیات مسابقات جهانی ۲۰۱۹، دعوت نامه تکواندوکاران ایران زودتر ارسال شود. ضمن اینکه بعد از بازگشت به تهران نیز ۲ نامه در همین خصوص به WT ارسال شد.
بر همین اساس ۱۵ شهریورماه ماه دعوتنامه برای نمایندگان تکواندو ایران به فدراسیون ارسال شد و ۱۷ شهریورماه زمان حضور در سفارت انگلستان در کشور ترکیه برای تاریخ ۲۳ شهریورماه تعیین و نفرات اعزامی به این مسابقات از جمله تکواندوکاران، مربیان و سرپرست تیم در تاریخ تعیین شده (تیم ۲۳ شهریورماه) با حضور در سفارت این کشور در انکارا ضمن ارائه مدارک لازم، مراحل اخذ روادید را طی کردند.
از آن زمان تا کنون نیز پیگیری های لازم از سوی روابط بین الملل فدراسیون صورت گرفته و نامه های متعددی به کمیته برگزاری، فدراسیون جهانی و فدراسیون تکواندو انگلستان در خصوص تسریع در صدور روادید اعضای تیم ملی ایران ارسال شد که متاسفانه این پیگیری ها نتیجه لازم را نداشت تا تکواندوکاران کشورمان علی رغم آمادگی بالا حضور در این رقابت‌ها و امتیازات مهم آن(نفر اول۶۰، نفر دوم ۳۶ و نفر اول ۲۱.۶ امتیاز) را در مسیر کسب سهمیه المپیک از دست بدهند.
انتهای پیام