اولتراساند ۷۵ درصد تومور‌های سرطانی را نابود می‌کند
اولتراساند ۷۵ درصد تومور‌های سرطانی را نابود می‌کند

این پژوهش سرآغاز دستاوردی مهم برای بیماران مبتلا به سرطان کبد است. از آن جا که این روش هم اکنون در آمریکا و اروپا روی انسان‌ها در حال آزمایش است، احتمالاً در مدت زمان کوتاهی برای عموم قابل دسترسی خواهد بود. تست‌های اولیه نشان دادند امواج اولتراساند به طور موفقیت آمیز ۷۵ درصد محتوای تومور‌های […]

این پژوهش سرآغاز دستاوردی مهم برای بیماران مبتلا به سرطان کبد است.

از آن جا که این روش هم اکنون در آمریکا و اروپا روی انسان‌ها در حال آزمایش است، احتمالاً در مدت زمان کوتاهی برای عموم قابل دسترسی خواهد بود.

تست‌های اولیه نشان دادند امواج اولتراساند به طور موفقیت آمیز ۷۵ درصد محتوای تومور‌های کبدی در بدن موش‌ها را از بین برده اند. به این ترتیب سیستم ایمنی بدن حیوانات وارد عمل می‌شد و بقیه بافت سرطانی را از بین می‌برد و از ظهور دوباره آن جلوگیری می‌کرد.

اولتراساند ۷۵ درصد تومور‌های سرطانی را نابود می‌کند.

پروفسور ژن شو یکی از مولفان این پژوهش گفت: حتی اگر کل تومور را هدف نگیریم، باز هم می‌توانیم باعث پسرفت تومور و همچنین کاهش خطر متاستاز در آینده شویم.

درمان جدید «هیستروتریپسی» (histrotripsy) نام دارد و به طور غیر تهاجمی امواج اولتراساند را هدایت می‌کند تا بافت مورد نظر ویران شود.

دقت این روش نیز برحسب میلی متر است. روش نوین هم اکنون به طور آزمایشی در آمریکا و اروپا برای درمان سرطان کبد انسان‌ها به کار می‌رود.

تحقیق مذکور در ژورنال «کنسرز» منتشر شده است.

منبع