ایران میزبان جام ریاست فدراسیون جهانی و جام باشگاه‌های آسیا شد
ایران میزبان جام ریاست فدراسیون جهانی و جام باشگاه‌های آسیا شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، جلسه شورای اجرایی اتحادیه تکواندو آسیا با حضور کی سوک لی رییس، سیدمحمد پولادگر نایب رییس و جونگ هون کیم دبیر کل اتحادیه تکواندو آسیا و سایر اعضاء صبح امروز (یکشنبه – ۲۳ خردادماه) در هتل “رویال” بیروت برگزار شد. در این جلسه میزبانی […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، جلسه شورای اجرایی اتحادیه تکواندو آسیا با حضور کی سوک لی رییس، سیدمحمد پولادگر نایب رییس و جونگ هون کیم دبیر کل اتحادیه تکواندو آسیا و سایر اعضاء صبح امروز (یکشنبه – ۲۳ خردادماه) در هتل “رویال” بیروت برگزار شد.

در این جلسه میزبانی رقابت های قهرمانی آسیا در سه بخش پومسه، پاراتکواندو و کیوروگی در سال ۲۰۲۲ به کره جنوبی رسید و فدراسیون تکواندو ایران نیز موفق شد جواز ششمین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا (G۲) و دوازدهمین دوره جام باشگاه‌های آسیا (G۱) در سال ۲۰۲۲ را بدست آورد.

همچنین مقرر شد پنجمین دوه مسابقات آزاد آسیایی (G۱) به میزبانی چین تایپه برگزار شود.

ایران در سال ۲۰۱۹ میزبانی سه رویداد جام ریاست فدراسیون جهانی، جام باشگاه‌های آسیا و جام فجر را برعهده داشت؛ در سال ۲۰۲۰ نیز قرار بود سومین دوره مسابقات آزاد آسیایی (G۱) و دهمین دوره رقابت‌های تکواندو جام باشگاه‌های آسیا (G۱) را میزبانی کند که با شیوع ویروس کرونا این رقابت‌ها به تعویق افتاد و قرار است شهریورماه به میزبانی کیش برگزار شود.

همچنین ایران جواز میزبانی پنجمین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا (G۲)، چهارمین دوره رقابت‌های آزاد آسیایی (G۱) و یازدهمین جام باشگاه‌های آسیا (G۱) در سال ۲۰۲۱ را بدست آورده است.

برای رقابت‌هایی با امتیاز G۲ به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰،‌ ۱۲ و ۷.۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد و در مسابقات G۱ نیز ۱۰، ۶ و ۳.۶ امتیاز به ورزشکار اختصاص پیدا می‌کند.