ایران و روسیه علیه «تحریم‌های ضد بشری» همبستگی کامل دارند
ایران و روسیه علیه «تحریم‌های ضد بشری» همبستگی کامل دارند

به گزارش مهر، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص بیستمین سالگرد معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است: بیستمین سالگرد «معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه» مصادف با […]

به گزارش مهر، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص بیستمین سالگرد معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بیستمین سالگرد «معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه» مصادف با تبادل پیام رهبران جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه شده است.

جمهوری اسلامی ایران به فدراسیون روسیه به عنوان کشور همسایه قدرتمند و دوست خود بر پایه «همکاری و احترام متقابل» می‌نگرد و علاقمند به گسترش بیش از پیش روابط خود با این کشور در همه زمینه‌ها است.
در پرتو اراده رهبران و مقامات عالی، همکاری‌های دو کشور در راستای تأمین منافع مشترک از مرزهای روابط دوجانبه عبور کرده و وارد کمک به تأمین امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی شده و مستحکم‌تر از هر زمان دیگری است.

ایران و روسیه علیه «تحریم‌های ضد بشری و یک جانبه»، «مداخلات غرب در امور دیگر کشورها»، «ممانعت از ایفای نقش عوامل ثالث در روابط خود» و ضرورت «احترام به حقوق بین‌الملل» همبستگی کامل دارند.