«ایسنا» رسانه‌ای وزین و شناسنامه‌دار/ نشر اخبار امیدبخش رسالت اصلی خبرنگاران
«ایسنا» رسانه‌ای وزین و شناسنامه‌دار/ نشر اخبار امیدبخش رسالت اصلی خبرنگاران

«محمدتقی حاجی مشهدی»، مدیرکل بازرسی استان گلستان امروز(سه‌شنبه ۱۸ مرداد) به مناسبت هفته خبرنگار ضمن حضور در مجموعه ایسنا، با سردبیر و تحریریه این رسانه دیدار و گفتگو کرد. مدیرکل سازمان بازرسی استان گلستان در این دیدار با اشاره به نقش سنگین و خطیر اصحاب رسانه در امر اطلاع رسانی و آگاهی‌بخشی، اظهار کرد: در […]

«محمدتقی حاجی مشهدی»، مدیرکل بازرسی استان گلستان امروز(سه‌شنبه ۱۸ مرداد) به مناسبت هفته خبرنگار ضمن حضور در مجموعه ایسنا، با سردبیر و تحریریه این رسانه دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل سازمان بازرسی استان گلستان در این دیدار با اشاره به نقش سنگین و خطیر اصحاب رسانه در امر اطلاع رسانی و آگاهی‌بخشی، اظهار کرد: در حال حاضر در دهکده جهانی و به عبارتی در کلبه جهانی زندگی می کنیم و تبادل اخبار و اطلاعات با شدت تمام در حال انجام است و در این شرایط رسالت خبرنگاران، بسیار سنگین و خطیر است.

محمدتقی حاجی‌مشهدی با بیان اینکه متأسفانه ۸۰ درصد رسانه‌های دنیا در کار خود انحراف دارند، افزود: متأسفانه برخی از رسانه‌های دنیا حق را ناحق و ظالم را مظلوم جلوه می‌دهند و این خطر ناشی از انحرافات در افکار رسانه‌ای، مردم را گُنگ کرده است.
وی متذکر شد: در شرایطی که رسانه‌های معاند وقایع و اتفاقات جهان به ویژه جهان اسلام اعم از کودک‌کشی‌های رژیم غاصب اسرائیل، اخبار یمن و امثال آن را وارونه جلوه می دهند، مردم انتظار دارند در درون نظام مقدس جمهوری اسلامی اطلاع رسانی درستی انجام شود.
مدیرکل سازمان بازرسی استان گلستان، ایسنا را رسانه‌ای وزین و شناسنامه‌دار دانست و یادآور شد: مردم از رسانه های شناسنامه‌دار انتظار ویژه‌ای دارند و انتشار اخبار به هنگام، امیدبخش و به دور از سیاه‌نمایی رسالت اصلی خبرنگاران است.

حاجی‌مشهدی تأکید کرد: اینکه رسانه ها مدام به موضوعات ناامید کننده بپردازند و نقاط قوت و پیشرفت‌های کشور مغفول بماند و نقاط ضعف پررنگ شود با رسالت رسانه‌ای همخوانی ندارد.
وی با تأکید بر اینکه خبرنگاران باید به دور از مسائل جناحی و سیاسی به امر اطلاع‌رسانی بپردازند، بیان کرد: خبرنگاران در سنگر پرتلاطم و پرتنش فعالیت دارند و در حال حاضر رقابت فضای مجازی نیز با رسانه‌ها زیاد است و امیدوارم رسانه‌های شناسنامه‌دار از فضای مجازی سبقت بگیرند، ما به عنوان دستگاه نظارتی ضمن نظارت، حمایت هم خواهیم داشت.
انتهای پیام