بازداشت عامل کلاهبرداری با ساخت همراه بانک جعلی
بازداشت عامل کلاهبرداری با ساخت همراه بانک جعلی

سرهنگ داوود معظمی گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره گفت: به دنبال شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز پانصد میلیون ریال از حسابش، پرونده‌ای در این زمینه در پلیس فتا تشکیل و موضوع در دستورکار ماموران این پلیس قرار گرفت. وی ادامه داد: شاکی در اظهاراتش به ماموران گفت که برای نصب […]

سرهنگ داوود معظمی گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره گفت: به دنبال شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز پانصد میلیون ریال از حسابش، پرونده‌ای در این زمینه در پلیس فتا تشکیل و موضوع در دستورکار ماموران این پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: شاکی در اظهاراتش به ماموران گفت که برای نصب نرم‌افزار همراه بانک به‌روزرسانی شده یکی از بانک‌های رسمی کشور در موتور جستجوگر گوگل اقدام به جست‌وجو کرده و پس از مشاهده و دانلود اولین لینک، نرم‌افزار که مشابه نرم‌افزار اصلی بانک بود را نصب کرده؛ غافل از اینکه به صورت ناآگاه نرم‌افزار مخرب را بر روی تلفن همراه خود نصب‌ کرده و در دام سارقان اینترنتی گرفتارشده است.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی اظهارات مالباخته تحقیقات خود را آغاز کردند افزود: موضوع در دستور کار قرار گرفت و تحقیقات پرونده آغاز شد و متخصصین پلیس فتا با بهره گیری از روش‌های علمی و بکارگیری اقدامات تخصصی مجرم را شناسایی و متوجه شدند افراد زیادی توسط این کلاهبردار سایبری مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.
معظمی گودرزی خاطرنشان کرد: پس از به دست آمدن اطلاعات هویتی مجرم برای پلیس و پس از تشریفات قضایی متهم در محل اختفای خود در یکی از مناطق غربی تهران بزرگ دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شد.
وی با بیان اینکه این کلاهبردار اینترنتی پس از حضور در پلیس فتا پایتخت و مواجهه با ادله دیجیتال موجود در پرونده به جرم خود اعتراف کرد، گفـت: این فرد در جریان بازجویی‌ها گفت که یک نرم افزار جعلی شبیه همراه بانک اصلی طراحی کرده و با این روش از تعداد زیادی از شهروندان کلاهبرداری کرده است
به گفته رئیس پلیس فتای تهران بزرگ برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شده و متهم برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.همچنین شناسایی دیگر مالباختگان نیز در دستور کار قرار دارد. 
وی به شهروندان توصیه کرد: با توجه به شیوه‌های گوناگون و نوین کلاهبرداران و سارقان اینترنتی در انجام اعمال مجرمانه و خرابکارانه‌ خود هم‌وطنان به این موضوع توجه داشته باشند که دانلود نرم‌افزار همراه بانک را تنها از سایت اصلی بانک انجام دهند و به هیچ‌وجه برای خرید شارژ، انتقال وجه، دانلود نرم‌افزار بانکی یا هرگونه تراکنش مالی از جست‌وجو در سایت گوگل یا سایر موتورهای جست‌وجوگر استفاده نکنند.
انتهای پیام