بازداشت معترضان ضد سلطنت، صدای گروه‌های حامی آزادی‌های مدنی را بلند کرد
بازداشت معترضان ضد سلطنت، صدای گروه‌های حامی آزادی‌های مدنی را بلند کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از گاردین، گروه “آزادی” اعلام کرد: اخیرا اختیارات جدیدی به پلیس برای سرکوب اعتراضات داده شده و نحوه اجرای این اختیارات توسط افسران پلیس جای بسی نگرانی دارد. زارا سلطانا، یکی از اعضای پارلمان از حزب کارگر در واکنش به اتفاقات رخ داده در ادینبرو، لندن و آکسفورد گفت: هیچ […]

به گزارش ایسنا، به نقل از گاردین، گروه “آزادی” اعلام کرد: اخیرا اختیارات جدیدی به پلیس برای سرکوب اعتراضات داده شده و نحوه اجرای این اختیارات توسط افسران پلیس جای بسی نگرانی دارد.
زارا سلطانا، یکی از اعضای پارلمان از حزب کارگر در واکنش به اتفاقات رخ داده در ادینبرو، لندن و آکسفورد گفت: هیچ کسی نباید صرفا به خاطر ابراز دیدگاه‌های جمهوری‌خواهانه‌اش بازداشت شود. این واکنش واقعا غیرعادی و تکان‌دهنده است.
پلیس اسکاتلند گفت: یک مرد ۲۲ ساله و یک مرد ۲۵ ساله روز دوشنبه در ارتباط با نقض صلح در خیابان “رویال مایل” در ادینبرو بازداشت شدند.
این اتفاق پس از آن صورت گرفت که شاه چارلز، شاهدخت آن، شاهزاده اندرو و شاهزاده ادوارد، چهار فرزند ملکه الیزابت دوم در حالی که پشت تابوت ملکه راه می‌رفتند، مردی فریادهایی از سر اعتراض بر سر آنها زد و پلیس وی را از بین جمعیت بیرون کشید.  
پیش‌تر، یک زن ۲۲ ساله نیز روز یکشنبه توسط پلیس ادینبرو به خاطر اعتراض کردن در جریان مراسم تاج‌گذاری شاه چارلز بازداشت و تفهیم اتهام شد.
در لندن نیز، یک فعال محیط زیست که تنها یک تکه کاغذ سفید وخالی را در میدان پارلمان در دست گرفته بود، اعلام کرد که از سوی پلیس به بازداشت تهدید شده است.
جودی بک، یکی از فعالان گروه آزادی نیز درباره اتفاقاتی که در آکسفورد رخ داد، گفت: مردی به اسم سایمون هیل روز یکشنبه به خاطر فریاد “چه کسی چارلز را انتخاب کرده؟” به اتهام زیر پا گذاشتن نظم عمومی بازداشت شد.
انتهای پیام